Destek müjdesi

Videoyu Aç Destek müjdesi
A
a

İstanbul’da gerçekleşen ‘Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Programı Oda Eşleştirme Projeleri Tanıtım Toplantısı’na Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkan Yardımcısı Sinan Özeçoğlu da katıldı. ESO, “KOBİ’ler için Uluslararası İşağları ve Kümelenme” projesi kapsamında Eskişehir’e 157 bin Avro’luk proje hayata geçirecek.


“KOBİ’ler için Uluslararası İşağları ve Kümelenme” projesi ile Avrupa Birliği’nden hibe almaya hak kazanan Eskişehir Sanayi Odası, İstanbul’da yapılan tanıtımda Eskişehir’i temsil etti. ESO, üyelerinin ihracat kapasitelerinin artırılmasına ve Eskişehir sanayisinin tanıtımına yönelik 157 bin Avro bütçeye sahip projeyi hayata geçirecek.

TANITIM YAPILDI
ESO Başkan Yardımcısı Sinan Özeçoğlu, “TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu, AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Gabriel Vinals ve Dışişleri Bakan Yardımcısı, AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı’nın katılımıyla yapılan toplantıda üyelerimize yönelik projemizin tanıtımı da yapıldı. Türkiye’den 28 Oda ve Borsa’nın 19 projesine sağlanan 2,5 milyon Avrodan biz de şehrimiz sanayisi için önemli bir kaynağın gelmesini sağladık” dedi.

YENİ İŞ BİRLİKLERİ
ESO’nun Eskişehir’e kazandırdığı proje ile havacılık ve demiryolu sektörlerinin tanıtımlarının uluslararası platformlarda yapılacağını bildiren Özeçoğlu, “Odamız yeni projesinde İspanya’dan Barcelona Ticaret Odası, Fransa’dan Rhone-Alpes (Lyon) Ticaret Odası ve yerel ortak olarak Sivas Ticaret ve Sanayi Odası ile iş birliği yapacak” diye konuştu. Gerçekleştirilen tanırım toplantısından sonra Eskişehir Sanayi Odası’nın hazırladığı “KOBİ’ler için Uluslararası İşağları ve Kümelenme” projesini Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Öztürk tarafından katılımcılara açıklandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi