Dostluğumuz güçlenecek

Videoyu Aç Dostluğumuz güçlenecek
A
a

Eskişehir ve İsrail heyetlerinin ağırlandığı Frankfurt Belediye Sarayı’nın İmparatorlar Salonu’nda düzenlenen törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, iki şehir arasındaki eski dostlukların güçleneceğini söyledi.

Dünya’nın birçok önemli kenti ile kardeş şehir ilişkilerini başarıyla yürüten Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, son olarak Frankfurt Belediyesi’nin daveti ile gittiği Almanya’da en iyi şekilde ağırlandı. Düzenlenen turnuva sonrası Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann, Belediye Sarayı’nda Türkiye ve İsrail’den gelen heyetler ile üst düzey protokol üyeleri, dernekler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini ağırladı.
23 NİSAN JESTİ
Ziyarette konuşan Başkan Büyükerşen hem Eskişehir için hem de kendisi için Frankfurt’un yerinin çok ayrı olduğunu belirtti. Feldmann’ın altı yıl önceki 23 Nisan gününe denk gelen ilk ziyaretlerindeki jestini de ayrıntılarıyla anlatan Büyükerşen “Peter Feldmann 23 Nisan 2013 yılında hem kendi makamını buradaki Türk ailelerin çocuklarına bıraktı hem de o gün Frankfurt‘ta Almanya’nın çeşitli yerlerinden gelen bin 500 belediye başkanının katıldığı konferansta çeşitli kökenlerden çocuklardan oluşan bir koronun konseriyle açılmasını sağladı. O böylece Mustafa Kemal Atatürk‘ün çocuklara hediye ettiği‚ Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajını Frankfurt’a taşıdı. Bu jestler ben ve beraberimdeki heyetteki arkadaşlarımın gözlerini yaşartmıştı” ifadelerini kullandı.
YERİNİZ AYRI OLACAK
Büyükerşen “Dolu dolu geçen bu üç günün ardından bu kez de vedalaşmak üzere burada toplanmış bulunuyoruz. Güzel şehrinizde bulunduğumuz sürece eski dostluklarımızı pekiştirmekten ve yeni dostluklar kurmaktan büyük memnuniyet duyduk. Bu dostlukların sürmesi ve hatta güçlenmesi için her türlü işbirliğine açık olduğumuzu bilmenizi isterim. Kardeş şehir ilişkilerimizin tamamına büyük önem veriyoruz. Ancak şunu ifade etmeliyim ki Frankfurt’un yeri bizde her zaman ayrı olacaktır. Bu vesileyle sevgili meslektaşım ve kardeşim Peter Feldmann ve değerli ekibine bizlere göstermiş oldukları kusursuz ev sahipliği için şahsım ve delegasyonum adına yürekten teşekkür ediyor, hepinize sevgi, anlayış ve hoşgörü dolu günler diliyorum” diye konuştu.
TEMELİMİZ SAĞLAM
Kurulan dostluk köprüsünün temelinin çok sağlam olduğunu belirten Feldmann ise gelecek nesillerin de bu dostluğa katkı vereceğine inandığını belirtti. Başkan Büyükerşen’i belediye başkanından öte bir abi olarak gördüğünü belirten Feldmann, Eskişehir ile olan ilişkilerin daha ileriye taşınması için elinden geleni yapacağını yeniledi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi