ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

DP'li Özcan mahkemeye katılmadı

Videoyu Aç DP'li Özcan mahkemeye katılmadı
A
a

Odunpazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Şenol Durur, Demokrat Parti (DP) İl Başkanı Hüseyin Özcan hakkında ‘evrakta sahtecilik suçu’, ‘iftira’ ve ‘hakaret’ten açtığı davanın ilk mahkemesi gerçekleşti.  


Odunpazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Şenol Durur, DP İl Başkanı Hüseyin Özcan’a açtığı davanın ilk duruşması görüldü. Mahkeme salonunda davacı Şenol Durur, Avukatı Emre Genç ve davalı Hüseyin Özcan’ın vekili Avukat Necati Okur ile başka bir davalı Orhan Yavuzer hazır bulunurken Özcan mahkemeye katılmadı.
PATLAMA OLMADI
Sosyal medya üzerinden kamu görevlisine hakaretten savunması alınan davalı Yavuzer, “O gün İstanbul’da patlama oldu ve yakınımızın şehit cenazesinden geldim. Paylaşımı gördüm ve yorum yaptım. Ama nasıl yazdım bilmiyorum. Paylaşmış da olabilirim paylaşmamış da… Çok iyi hatırlamıyorum. Pişmanım, beraatımı istiyorum” dedi. Davacı Şenol Durur ise, “Şikayetçiyim. Alenen yalan söylüyor. O tarihte patlama olmadı. Beyanı kabul etmiyorum. Paylaşımlarını bana yönelik yapmıştır. Diğer sanıklardan da şikayetçiyim” diye konuştu.
DAVALAR AYRILSIN
Davacı Şenol Durur’un Avukatı Emre Genç ise, savcılık tarafından birçok davanın tek dosya haline getirildiği ancak davaların ayrı olduğunu söyledi. Genç, “Karşınıza çıkmayan sanığa, resmi evrakta sahtecilik suçundan, iftira ve hakaretten dava açıldı. Ancak savcılık tarafından bu davalar tek bir dosyada birleştirtilerek hakaret davası olarak önünüze sunuldu. Biz bu davaların ayrılmasını talep ediyoruz. Karşınıza çıkmayan sanık, bir mahkeme kararı üzerinde oynama yapmış, resmi evrakta sahtecilik yapılmıştır. Bunun açığa kavuşturulmasını istiyoruz. Biz sanıklardan şikayetçiyiz. Bir önceki sanığın dediği gibi o tarihte bir patlama da olmamıştır” ifadelerini kullandı.
BEYANATLAR İNCELENSİN
Hüseyin Özcan’ın avukatı da dosyaların ayrılmasını talep ederken davalı Özcan’ın yapmış olduğu basın beyanatının ses kaydının tümüyle incelenmesini istedi. Özcan’ın vekili Avukat Necati Okur ise “Basında yer alan beyanatlar incelensin. Hiçbirinde hakaret yok. Bu beyanatların bilirkişi tarafından da incelenmesini talep ediyorum. Sanığın beyanını aldıktan sonra da savunmamızı yapacağız” dedi. Hakim bir sonraki davayı 11 Eylül’e erteledi. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi