Ek zam istiyoruz

Videoyu Aç Ek zam istiyoruz
A
a

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, ülkede yaşanan ekonomik krizden en çok etkilenenlerin kamu çalışanları olduğunu belirterek “Ek zam istiyoruz” dedi.


Eskişehir’e gelen Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, yaşanan sıkıntıları anlattı. Türk Sağlık Sen Şubesi’nde gerçekleşen toplantıya Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Haydar Urfalı, Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Hüseyin Kararman ve Türkiye Kamu Sen’e bağlı sendika başkanları katıldı.
MAAŞLAR ERİDİ
Yaşanan ekonomik krizden en çok etkilenenlerin kamu çalışanları olduğunu kaydeden Kahveci, “Enflasyon hiç beklenmediği kadar yüksek çıktı. Kamu çalışanları 2018 yılı içinde yüzde 7,5 zam ve birinci 6 aylık enflasyon farkını aldılar. Bu rakamları değerlendirdiğimizde kamu çalışanlarının ve emeklilerin ciddi reel bir gelir kayıpları olduğu görülüyor. Bizim harcamalarımız artmış, bunun karşılığında maaşlarda bunun yarısından az bir artış olmuş. Dolayısıyla çalışanlara ek bir zam verilmesi kaçınılmazdır” dedi.
HAKKANİYETLİ DEĞİL
Başkan Kahveci enflasyon oranlarının 2019 yılı memur maaşlarına yansıtılması gerektiğini belirterek, “Toplu Sözleşmede alınan karar doğrultusunda 2019 yılında kamu çalışanlarına yüzde 4+5’lik ücret artışı olacak. Ülke yöneticilerine yüzde 26 zam yapılırken, enflasyon oranlarının yüzde 21,62 olurken çalışanları yüzde 9’a mahkum etmek çok hakkaniyetli olmasa gerek” diye konuştu. Seçim döneminde vaat edilen 3600 ek göstergeyle ilgili de konuşan Kahveci, “Seçimden sonra verilen sözler unutulmasın. Vaat olarak kalmasın. Seçim zamanında 4 meslek grubu ek göstergeye dahil edilmişti. Ama bu ek gösterge 4 meslek grubuyla sınırlı kalmamalı” dedi. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi