EKONOMİK İLİŞKİLER İVME KAZANACAK

Videoyu Aç EKONOMİK İLİŞKİLER İVME KAZANACAK
A
a

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler, Almanya Federal Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Michael Reiffenstuel ile gerçekleştirdiği görüşmede karşılıklı ticaretin geliştirilmesi için atılacak adımları paylaşarak, Eskişehir’deki iş insanlarına vize kolaylığı sağlamanın ekonomideki iş birliğine ivme kazandıracağını vurguladı.

Almanya Federal Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Michael Reiffenstuel, karşılıklı ticaret hakkında istişarede bulunmak üzere ETO Başkanı Metin Güler ile bir araya geldi. Görüşmeye ETO Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara ve ETO yönetim kurulu da eşlik etti. ETO Başkanı Metin Güler, Almanya’nın ABD’den sonra Eskişehir’in en önemli ihracat partneri olduğunu belirtti. Güler, kongre ve fuar turizmi için iş birliğine hazır olduklarına dikkat çekti.
VİZE ANLAŞMASI
Almanya ve Eskişehir’deki iş insanlarını bir araya getirmenin önemini de vurgulayan Güler, sektörel tanışma ve iş birliği toplantıları için ETO’nun üzerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduğunu kaydetti. ETO’nun İtalya, Fransa ve Macaristan ile vize kolaylaştırma anlaşmaları olduğuna dikkat çeken Güler, vize protokollerin sorunsuz olarak işlediğini, Almanya ile de yapılacak olan vize kolaylığı anlaşmasının hali hazırdaki ticari iş birliğine ivme kazandıracağını dile getirdi.
TİCARET GÜNLERİ YAPILACAK
Almanya Federal Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Michael Reiffenstuel ise vize kolaylaştırma protokolü ile ilgili değerlendirmede, başkonsolosluğun vize bölümü yetkilileri ile görüşerek Eskişehirli iş insanlarına kolaylık sağlanması noktasında çalışma yürüteceklerini söyledi. İş dünyasının talebi olan vize kolaylaştırma için ellerinden geleni yapacaklarını kaydeden Reiffenstuel, her iki ülkenin iş camiasını bir araya getirmek için de faaliyetler yürüttüklerini dile getirdi. Geçtiğimiz günlerde Bursa’da ‘Türk-Alman Ticaret Günleri’ etkinliği düzenlediklerini hatırlatan Reiffenstuel, aynı etkinliği 2020 yılında Eskişehir’de gerçekleştirmek için de çalışma başlatacaklarını sözlerine ekledi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi