ELEME DEĞİL KADRO SINAVI

Videoyu Aç ELEME DEĞİL KADRO SINAVI
A
a

Büyükşehir, Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyelerinde kadroya girmek isteyen taşeron işçileri için hazırlanan sınav sorularının kolay olması çalışanları sevindirdi. İşçiler ve sendika başkanları, ‘sınavın elemek değil, kadroya almak için’ yapıldığını belirtti.

HABER:MELTEM KARAKAŞ

İŞÇİLER MUTLU

Taşeron olarak çalışan işçilerin kadroya alınması için sözlü ve yazılı sınavlar devam ediyor. 21 Mart 2018 tarihine kadar devam edecek sınavlarla ilgili şimdiye kadar Eskişehir’de herhangi bir problemle karşılaşılmadı. İşçiler sınavın kolay olmasından mutluu olduklarını söyledi.  Sınavda ‘Aşağıdakilerden hangisi Eskişehir’de bulunan üniversitelerden biridir?’ gibi basit soruların olduğunu belirttiler.
 
ŞİKAYET DUYMADIK
Belediye İş Şube Başkanı Güney Demirdaş, “Büyükşehir ve Odunpazarı Belediyesi’nde bir sorun çıkmadı. Sahada çalışan işçilere sözlü sınav yapıldı ve daha çok yaptığı iş ile ilgili sorular yöneltildi. Teknik ve büro elemanları için de yazılı sınav yapıldı. İşçiler de soruların kolay olduğunu söylüyor” dedi. DİSK Bölge Temsilcisi Günay Ayaz, “Tepebaşı Belediyesi’nde sözlü sınavlar uygulanıyor. Şu an için çalışanlardan herhangi bir şikâyet duymadık” dedi.
1000
icon
tekin 14 Mart 2018 08:48

kolay olacağını bakanlık açıklamıştı zaten

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi