Emekçinin yanındayız

Videoyu Aç Emekçinin yanındayız
A
a

CHP Milletvekili Utku Çakırözer Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu Türk-İş’e bağlı Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Sendikası Belediye-İş Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Çakırözer, “Türkiye’nin dört bir yanında emekçilerimizin yanındayız” dedi.


CHP’li Çakırözer Belediye İş Genel Merkezi’ni ziyaret ederek, Genel Başkan Nihat Yurdakul’u makamında ziyaret etti, işçilerin talep ve sıkıntılarını konuştu. Belediye İş Olağan Genel Kurulu’nda Toplu İş Sözleşmesi (TİS) Genel Sekreterliği görevine seçilen Eskişehir Şube eski Başkanı Güney Demirdaş’ı da makamında ziyaret eden Çakırözer, Eskişehir’de sivil toplum örgütü yönetici ve temsilcilerinin Ankara’da Genel Merkezde çeşitli görevlere gelmesinin tüm Eskişehir’i gururlandırdığını belirterek, Demirdaş’ı tebrik etti, başarılar diledi.
HAYAL KIRIKLIĞI
İktidarın taşerona kadro açıklamalarının belediyelerde çalışan yüzbinlerce taşeron emekçiyi kapsamadığını belirten Çakırözer, “Ülkemizin dört bir yanında kadro vaadiyle binlerce emekçimizi oyaladılar. Kamuda çalışan taşeron işçilerimizin kadroya geçirilmesi hepimizi sevindirirken, belediyelerde çalışan yüzbinlerce işçiye ise gerçek anlamda bir kadro verilmemesi hepimizi hayal kırıklığına uğrattı. Yıllardır Anayasal sendikalaşma ve toplu sözleşme hakkını kullanamayan, hakkı hukuku yenilen, fazla mesaileri ödenmeyen taşeron emekçilerimizin yaşadığı sorunlar artık son bulmalıdır. Kadro vaadiyle mağdur edilen, hak kaybına uğrayan emekçilerimize yüzde 4 zulmüne son verilmeli, sendikalaşma ve toplu sözleşme haklarını kullanarak çalışma ve yaşama koşullarını düzeltilmelidir” diye konuştu.
TALEPLERİN TAKİPÇİSİYİZ
İşçinin, emekçinin her zaman yanında olduklarını belirten Çakırözer, “Bizler her zaman emekçilerimizle, onların hakkını, hukukunu savunan örgütlü yapılarıyla dayanışma içindeyiz. Sizlerin taleplerinin her zaman takipçisiyiz. Her zaman yanınızdayız” ifadelerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi