ENDİŞE DUYMAYIN

Videoyu Aç ENDİŞE DUYMAYIN
A
a

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Güvenliği Toplantısı’nda konuşan Vali Özdemir Çakacak, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın güvenlikleri açısından endişe duymamalarını sağlamak için alınacak tedbirler hassasiyetle takip edilecektir” dedi.

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Güvenliği Toplantısı, Vali Özdemir Çakacak’ın Başkanlığında Eskişehir Valiliği Yunus Emre Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya; Tepebaşı Kaymakamı Dr. Erdinç Yılmaz, Odunpazarı Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin,  İl Jandarma Komutanı J.Alb. İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve şube müdürleri, okul müdürleri ve okul aile birliği temsilcileri katıldı.
EN BÜYÜK HEDEF
2019–2020 Eğitim ve Öğretim yılının 9 Eylül Pazartesi günü başlayacağını bildiren Vali Çakacak, “Yeni eğitim - öğretim yılının öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz açısından güvenli bir şekilde yürütülebilmesine yönelik her yıl olduğu gibi bu yıl da okul güvenliği toplantısını yapıyoruz” dedi. Geçen yıldan bu yana eğitimin kalitesini daha da arttırmaya yönelik sınıf mevcutlarını kalabalıklaştırmadan ikili öğretimi sonlandırmak için gayret gösterildiğini vurgulayan Vali Çakacak, “2018 - 2019 eğitim öğretim yılında ikili eğitim yapan okul sayısı 36 iken; 2019 - 2020 eğitim öğretim yılı öncesinde bu sayı 28’e inmiştir. Bu sayının 2019 – 2020 eğitim öğretim yılı sonuna kadar 20’ye düşürülmesi öngörülmektedir. Ek çalışmalarla en kısa sürede tüm okullarımızda tekli öğretime geçmek en büyük hedefimizdir” şeklinde konuştu.
GÜVENLİ OKUL YOLU
“Güvenli Okul Güvenli Eğitim” sloganının ön planda olmasının gerekli olduğunu bildiren Vali Çakacak, konuşmasının devamında şunları söyledi. Okula servis araçları ile gelip giden çocukların servis araçlarında huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarını sağlamak ve daha güvenli okul yolu oluşturmak amacıyla güvenliği artıcı tedbirlerin alınması ve bunların sürdürülebilirliğinin yetkili kurumların sorumluluğunda olduğunu dile getiren Vali Çakacak, “Okul servis araçlarında günlük “Okul Servis Aracı Takip Çizelgesi” bulunacak. Bu çizelgeler günü gününe görevli personel tarafından doldurulacak. Böylelikle servis aracında öğrenci unutulması yaşanmayacak. Servis araçlarını kontrol eden güvenlik güçlerimiz bu takip çizelgelerini de kontrol edecekler” şeklinde konuştu.
TEDBİR ALACAĞIZ
Velilerden devamlı okulla irtibat halinde olmalarını isteyen Vali Çakacak, konuşmasını şu şekilde bitirdi: “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın donanımlı olarak geleceğe hazırlanmaları, çağın ve toplumun gereklerine uygun; sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim almaları; gerek okul evrelerinde ve gerekse okul dışı ortamlarda güvenlikleri açısından endişe duymamalarını sağlamak için alınacak tedbirler hassasiyetle takip edilecektir.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi