ESKİŞEHİR’DE BİRLEŞTİ

Videoyu Aç ESKİŞEHİR’DE BİRLEŞTİ
A
a

Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı ‘Orada Kimse Var Mı?’ fotoğraf sergisi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Sergi Salonu’nda açıldı. Borovalı, Bir Koca Yalnızlık, Gidilmeyen Yol ve Çıkış Yolu Arayışları sergilerinin üçlemesinin Türkiye’de ilk defa Eskişehir’de birleştiğini söyledi.


Büyükşehir Belediyesi ve Fransız Kültür Merkezi ortaklığı ile düzenlenen ve fotoğraf sanatçısı Ali Borovalı’nın eserlerinin sergilendiği ‘Orada Kimse Var Mı?’ fotoğraf sergisi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Sergi Salonu’nda açıldı. Yalnızlık konusunun ele alındığı serginin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve sanatseverler katıldı.

BÜYÜK BİR ONUR
Sergi açılışı öncesi konuşma yapan Ali Borovalı, Bir Koca Yalnızlık, Gidilmeyen Yol ve Çıkış Yolu Arayışları sergilerinin üçlemesinin Türkiye’de ilk defa Eskişehir’de bir çatı altında topladığını söyleyerek “Eskişehir kültür ve sanat kenti. Sanata ve sanatçıya değer verilen bu şehirde eserlerimi sanatseverler ile buluşturmak benim için büyük bir onur” dedi. 

BAĞ KURACAĞIZ
Serginin destekçisi olan Ankara Fransız Kültür Merkezi Müdürü Sebastien de Courtois de, “Eskişehir’de böylesine modern ve büyük bir sergi salonunun olması bizleri çok mutlu etti. Fransız Kültürü ile Türk kültürü arasında bağlar kurmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Serginin açılışını gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen “Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi 2019 yılındaki ilk sergisi ile sanatseverler ile buluştu. Fotoğraf sanatı konusunda birçok kişisel sergi açan ve ödüller alan sanatçı Ali Borovalı’ya teşekkür ediyorum. Eserlerini Eskişehir halkı ile buluşturması bizleri mutlu etti” dedi. Sergi 10 Şubat’a kadar ziyaret edilebilecek. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi