Eskişehir’i tanıdılar

Okunma: 263
Videoyu Aç Eskişehir’i tanıdılar
A
a

Odunpazarı Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Dirsek Teması ve Eskişehir Kültür Evi ile birlikte Eskişehir’e yeni gelen üniversite öğrencilerine ‘Eskişehir Oryantasyon Gezisi’ düzenlendi. 80’e yakın öğrenci Eskişehir’in tarihini öğrenme fırsatı yakaladı.

Başka illerden Eskişehir’e okumak için gelen 80’e yakın üniversite birinci sınıf öğrencileri için Odunpazarı Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Dirsek Teması ve Eskişehir Kültür Evi ‘Eskişehir Oryantasyon Gezisi’ düzenlendi. Gezi kapsamında müzeler, tramvay durakları, Odunpazarı tarihi bölgesi, büyük parklar, valilik ve kaymakamlıklar gezdirildi. Gezi hakkında açıklamalarda bulunan Odunpazarı kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, “Amacımız Eskişehir’e yeni gelen öğrencilerin sosyal, kültürel aynı zamanda kendi hizmet alacağı alanları tanıtmak. Bu geziyle şehre daha çok adapte olmalarını sağlayacağız” diye konuştu. Öğrenciler ise düzenlenen gezinin kendileri için çok faydalı olduğunu belirterek geziyi düzenleyenlere teşekkür etti. 
Odunpazarı Uluslararası Ahşap Festivalinde oluşturulan eserlerin sergilendiği Ahşap Müzesinde öğrencilere Odunpazarı’nın ve Kurşunlu Külliyesi’nin tanıtımı yapıldı. Öğrenciler daha sonra müze içinde sergilenen eserleri inceledi. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi