ESKİŞEHİR’İMİZ EN İYİSİNE LAYIK

Videoyu Aç ESKİŞEHİR’İMİZ EN İYİSİNE LAYIK
A
a

Etiyopya ve Afrika Birliği’nin başkenti Addis Ababa’da, Türk Büyükelçiliği’ni ziyaret eden Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Eskişehir’imiz her şeyin en iyisine layık” dedi.


İnsan Yerleşimleri Küresel Forumu, Birleşmiş Milletler Afrika Ekonomi Komisyonu, Uluslararası Telekomünikasyon Birliği, Dünya Kentsel Platformu ve diğer organizasyon işbirlikçileri tarafından, 5-6 Eylül’de gerçekleştirilen 14. İnsan Yerleşimleri Küresel Forumu’nda, Sürdürülebilir Kentler ve İnsan Yerleşimleri ‘Küresel Akıllı Kent Modeli’ kategorisinde REMOURBAN - Akıllı Kentsel Dönüşümün Hızlandırılması Projesi’ni anlatacak olan Başkan Ataç, ülkede temaslarda da bulunuyor. Bu kapsamda Etiyopya ve Afrika Birliği’nin başkenti olan Addis Ababa’da bulunan Türk Büyükelçiliği’ni ziyaret eden Başkan Ataç’a Başkan Yardımcıları Melih Savaş ve Fikriye Güven Zaptiye’nin yanı sıra AKP’li Belediye Meclis üyesi Meliha Çelik ve MHP’li Belediye Meclis üyesi Eyyüp Yılmaz ile REMOURBAN Proje Koordinatörü Murat Aksu da eşlik etti.
TİCARET KONUŞULDU
Başkan Ataç ve beraberindekiler, büyükelçilik ziyaretinde Addis Ababa Büyükelçisi Yaprak Alp, Addis Ababa Büyükelçiliği Müsteşarı Evren Müderrisoğlu, Addis Ababa Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Sedat Erdoğdu ve Addis Ababa Büyükelçiliği Ataşesi Gülay Eroğlu ile bir araya geldi. Buluşmada ise Addis Ababa ile Eskişehir’in ticari ve kültürel gelişme ve karşılıklı fırsatların değerlendirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.
İLİŞKİLER GÜÇLENECEK
Ticari ve kültürel gelişmenin sağlanması adına verimli bir ziyaret gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Ataç, “Addis Ababa ile Eskişehir arasındaki ticari ve kültürel iş birliğini artıracak adımlar atmaya hazırız. Zaten burasının en çok ticaret yaptığı ülkeler sıralamasında, Türkiye 2’nci sırada ve bu da bizim için olumlu bir durum. Buradaki temaslarımız bu güzel amaçlar doğrultusunda son derece verimli geçiyor. Uluslararası mecrada kentimizi temsil ederek olası iş birlikleri ve ortak çalışmalara fırsat yaratmaktan gurur ve onur duyuyoruz zira Eskişehir’imiz her şeyin en iyisine layık” diye konuştu.
İŞ BİRLİĞİNE HAZIRIZ
Addis Ababa Büyükelçisi Yaprak Alp de Başkan Ataç ve konuklarının ziyaretinden ötürü duyduğu mutluluğu ifade ederek ticari ve kültürel ilişkilerin güçlendirilmesi adına iş birliğine hazır olduklarını ifade etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi