ESKİŞEHİR KAZANDI

Videoyu Aç ESKİŞEHİR KAZANDI
A
a

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen mazbatasını aldıktan sonra ilk talimatını verdi. Büyükerşen, “İlk talimatımı verdim. Adliye önünde yıpranmış halde olan Atatürk Anıtını yenileyeceğiz” dedi.

31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında başkanlıkları kesinleşen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç dün Adliyeden mazbatalarını aldı. Mazbatalarını aldıktan sonra açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Seçimi kazanan bizler değiliz. Seçimi kazanan Eskişehir ve Eskişehir halkı oldu. Bütün Eskişehir halkını kutluyorum. Oy verenlere vermeyenlere de teşekkür ediyorum. Seçimin ertesi gününden itibaren seçimi kaybettiğini anlayan adaylar, sırayla milletvekilleri dahil, bizi tebrik ettiler, teşekkür ettiler. Ama sonra alınan talimat doğrultusunda itirazlara başladılar, itirazlar süreyi uzattı. Aslında bu geçen süre bizim hizmet bakımından az da olsa bizim için kayıp” dedi.
PARTİ ROZETLERİNİ ÇIKARTTIK
Mazbatasını alan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, herkese hayırlı olmasını dileyerek “Odunpazarı seçim bölgesinde yapılan itirazlar biraz işi uzattı. Esas olan insanların itiraz hakkına biraz saygı göstermektir. Ama itirazlardan sonra seçim kurullarının verdiği kararlar, hukuki gerekçelerden yoksundur. Nitekim Yüksek Seçim Kurulu da bunu kabul etti. Usulen yapılan, işi uzatmak için yapılan, seçim sonuçlarına şaibe düşürmek amacıyla yapılan, iyi niyetli olmadığını bütün Eskişehir biliyor. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. Öncelikli hedeflerinin üç belediyeyi de almak olduğuna dikkat çeken Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Bundan hiçbir endişem yoktu. Ama kırsaldan da belediyeyi alınca işimiz rahatladı. Tabi tek amacımız var, hizmet etmek. Eskişehir halkı her zaman bildiğini yaptı. Bizleri seçti. Biz de parti rozetleri tekrar çıkardık. Yeni rozetimizi taktık o açıdan, Eskişehir’imize hayırlı olsun” dedi. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi