Eskişehir sanatla tanınıyor

Okunma: 279
Videoyu Aç Eskişehir sanatla tanınıyor
A
a

Odunpazarı Belediyesi tarafından düzenlenen 4’üncü Uluslararası Ahşap Heykel Festivali, sergi ile sona erdi. Serginin açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Eskişehir yabancı ülkelerde sanat yönüyle, çağdaş şehir olmasıyla tanınıyor” dedi.


Odunpazarı Belediyesi tarafından “The Voice Of The Wood- Ahşabın Sesi” sloganı ile düzenlenen 4’üncü Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’nde sanatçılar çalışmaları tamamladı. Festival boyunca sanatçılar tarafından yapılan birbirinden eşsiz eserler, Odunpazarı Belediyesi Ahşap Eserler Galerisi’nde sergilenmeye başladı. Açılışta konuşan Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi tarafından 4’üncüsü düzenlenen Ahşap Heykel Festivali’nin Türkiye’de tanınır bir hale geldiğini belirterek “Amacımıza ulaşmak üzereyiz. Zaman içerisinde Eskişehir Odunpazarı’ndan yükselen ahşabın sesini bütün dünyaya duyuracağız” dedi. 
ESKİŞEHİR ÇAĞDAŞ ŞEHİR OLMASIYLA TANINIYOR
Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediyesi’nin Ahşap Heykel Festivali’ne her sene farklı ülkelerden sanatçılar katıldığına dikkat çekti. Büyükerşen, “Bunun dünyadaki etkisini Kamboçya ve Vietnam’daki Festivallerde gördük. Eskişehir oralarda sanat yönüyle, çağdaş şehir olmasıyla tanınıyor. Eskişehir halkının nasıl aydınlık bir olduğu ve ışık saçtığı anılıyor. Bazı ülkelerde, umarım bizde de böyle aydınlık insanların yaşadığı şehirler oluşur diye cümleler kuruyor. Bu festivalin her sene yapılıyor olması beni çok mutlu ediyor” diye konuştu. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi