ESKİŞEHİR ÜSTLENSİN

Videoyu Aç ESKİŞEHİR ÜSTLENSİN
A
a

Harb İş Şubesini ziyaret eden CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir Hava Bakım Fabrikası’nın THK’daki uçakların bakımlarını üstlenmesi için Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye çağrıda bulundu.

CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Harb – İş Şubesi’ni ziyaret ederek Şube Başkanı Hasan Atak ve üyelerle bir araya geldi. Süllü, emek mücadelesinde sendikal örgütlenmenin önemine vurgu yaparak hükümet ve Türk-İş'in, 2019-2020 kamu işçisine yapılacak zam görüşmelerinde Harb-İş Eskişehir Şubesi’nin gösterdiği haklı duruşun yanında olduklarını belirtti.
YANINIZDAYIZ
Türk Hava Kuvvetleri’nin envanterindeki jet uçakların güvenli bir şekilde uçmasını sağlayan Hava Bakım Fabrikası’nda örgütlü olan sendikanın savunma sanayi emekçilerinin haklarını savunmaya devam ettiğini belirten Süllü “CHP olarak Sakarya Tank Palet Fabrikası’nın özel sektöre devrinde gösterdiğimiz duyarlılığı milli savunma sanayimizin yaşadığı tüm sorunlarda göstermeye devam ediyoruz. Bizlere düşen bir görev olduğu takdirde her zaman işçi kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” ifade etti.
DESTEĞİ GÜÇ KATTI
Geçtiğimiz günlerde yaşadığımız orman yangınları sonrası THK uçaklarından 3 tanesinin motoru arızalı, 3 tanesi de yağ kaçırıyor açıklamasında bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye çağrıda bulunan Süllü “Eskişehir Hava Bakım Fabrikası birikimi ve tecrübesi ile o uçakların gerekli bakımlarını yapacak kapasiteye sahip. İlgili kurumların uçak bakımlarının Eskişehir’de gerçekleşmesi konusunda gerekli talimatı vermesini talep ediyorum” diye konuştu. Harb-İş Eskişehir Şubesi Başkanı Hasan Atak da “Harb – İş Sendikası Eskişehir Şubesi olarak verdiğimiz sendikal mücadelede Sayın Süllü’nün desteği bizlere güç kattı” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi