Eskişehirspor sevgisi ölümsüzleştiriliyor

Videoyu Aç Eskişehirspor sevgisi ölümsüzleştiriliyor
A
a

Siyah-Kırmızılı kulüp için Esstore’da yeni bir kampanya başladı. Taraftarlar, 145 TL karşılığında alacağı plaka ile hem kulübe destek olacak hem de Eskişehirspor sevgisini oluşturulacak duvara asılacak plakalar sayesinde ölümsüzleştirecek.

 
Futbolcular da katıltı
Esstore Hasan Polatkan Şubesi’nde gerçekleşen tanıtım toplantısına Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa ve teknik ekip, Siyah-Kırmızılı futbolcular, Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri ve Eskişehirspor Başkan Vekili ve aynı zamanda Esstore sahibi Osman Taş katıldı. Proje hakkında bilgi veren Taş, katılımcıların adına oluşturulacak plakaların şehirde yapılacak olan bir duvara asılarak şehre kazandırılacağını belirtti.
 
“Ya eski, ya da yeni statta”
Kulübe katkı amacıyla plaka kampanyası düzenlediklerini belirten Taş, Ayşe teyzemiz de 100 lira versin bağış yapsın, iş adamlarımız da 100 lira versin ve bağış yapsın. Eskişehir’de yaklaşık 40 bin işverenimiz var. Bizim ulaşmak istediğimiz sayı 100 bin. Belediyelerimizden de destek bekliyoruz. Eski stadımıza bir anı olsun diye bir duvar örüp bu plakaları oraya asmayı düşünüyoruz. Ya da yeni stadımızda böyle bir alan oluşturmayı düşünüyoruz” dedi.
 
“Bize bu imkanı tanısınlar”
Eski stadyum alanında yapılacak bir duvarın oranın anısına da katkı sağlayabileceğine değinen Taş, “Şahsım adına bu projede eski stadımıza bir anı kalması için oraya yapılacak parka bir duvar yapılmasının daha uygun olacağı kanaatindeyim. Bu duvar parasını gerekirse ben kendim karşılarım. Yeter ki kulübümüze bir destek olsun ve bize bu imkanı tanısınlar” ifadelerini kullandı.
 
“100 TL’si Es Es’e kalacak”
145 TL karşılığında kampanyaya katılabileceklerini belirten Osman Taş, “Verecekleri paranın 100 lirası Eskişehirspor’a gidecek. 45 lira maliyet var. Yani kişi başı 145 liraya mal olacak kampanyaya katılım. Kesinlikle bu paradan Esstore’a kalan kısım olmayacak. Tamamı Eskişehirspor’a gidecek. Şehirde iki tane yetkilimiz var. Sadece bu yetkililerden alsınlar plakalarını. Ya da Esstore mağazalarından kampanyaya katılsınlar” dedi.
 
“Kalıcı bir kampanya”
Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa proje hakkında şu ifadeleri kullandı; “Bazı kampanyalar vardır yapar geçer gidersiniz ama bazıları vardır iz bırakır. Bu da iz bırakacak kampanyalardan birisi olacak. 53 yıllık tarihe bakacak olursak çok şeyler yaşandı ama bazı şeyler halen daha hafızada kalmış ve hiçbir zaman da silinmiyor. Bu da o kampanyalardan birisi olacak. Kalıcı bir şey sonuçta. Ümit edelim sergilenmesi iyi bir yerde olsun. Eski stadımızda olursa bence daha anlamlı olur. Çünkü orası park alanı olacak. Ben Osman Bey’e teşekkür ederim” diye konuştu.
 
“Oğlum adına plaka aldım”
ETB Başkanı Murat Diri, “Plaka kampanyası diğer kampanyalar gibi değil. Bu kampanya iz bırakacak. Biz hep kampanya yapıyorduk. Hatıra bileti kampanyası yaptık insanların elinde bunun belgesi yani hatırası kaldı. İşte bu plaka kampanyası da ölümsüz bir şey olacak. Benim oğlum var 2 buçuk yaşında. Ben onun adına plaka kampanyasına katıldım. Belki 20 sene sonra yapılacak olan duvara gittiğinde kendi adını görmesi, Eskişehirspor’a aidiyet duygusu hissetmesi ve Eskişehirspor’a bağlanması için. Ben kendimce böyle bir şey yaptım. Taraftarımız en azından kendisi için yaptırmasa bile sevdikleri için, çocukları için bu kampanyaya katılsınlar. Şimdi olmasa bile bunun değeri 20 sene sonra anlaşılabilecektir” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi