ESOGÜ DERGİSİ YAYINDA

Videoyu Aç ESOGÜ DERGİSİ YAYINDA
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ni (ESOGÜ) toplumla buluşturmayı amaçlayan aktüel dergi ‘ESOGÜ Bilim Kültür Sanat Dergisi’ ilk sayısıyla yayın hayatına başladı. Ücretsiz olarak sunulan dergi Haziran ayında 3 bin adet basılarak okuyucularıyla buluştu.


Altı ayda bir yayımlanacak derginin yazar kadrosu büyük ölçüde akademisyenlerden oluşuyor.
AKADEMİK KÖPRÜ
Dergi her sayıda farklı disiplinlerden ilgi çekici konuları sayfalarına taşıyarak üniversitelerde üretilen bilgiyi toplumla paylaşmayı hedefliyor. ESOGÜ ile Eskişehir ve ülkemiz kamuoyu arasında akademik ve kültürel bir köprü oluşturmayı amaçlayan dergide, geniş kitlelere ulaşmak hedeflendiği için konu ve anlatım bakımından aşırı akademik olmayan dengeli bir üslup benimseniyor.
İLGİ ÇEKİCİ YAZILAR
Derginin Haziran 2019 sayısında “Biyo-Yazıcılardan Doku ve Organların Basılması”, “Altmış İki Yıl Önce Eskişehir: Yeni Haber Gazetesi’nden”, “Osmanlı Meritokrasisinden Modern Bürokrasi Düşüncesine Tarihsel Bir Derkenar”, “Venezuela Meselesini Anlama: Senaryolar, Kutuplaşmalar ve Krizler”, “Gelişen Bellek Teknolojileri”, “Gizli Madenciler: Maden İşçileri Mikroorganizmalar” ve daha birçok konuda ilgi çekici yazılar okuyucularla buluştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi