ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

ESOGÜ’YE YENİ SERVİS

Videoyu Aç ESOGÜ’YE YENİ SERVİS
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Transplantasyon (Organ Nakli) Servisi törenle açıldı.

ESOGÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesinde 11 yataklı olarak hizmete giren Tıp Fakültesi Transplantasyon Servisi, ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Arslantaş, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Başar Sırmagül, Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Adnan Şahin ile Genel Cerrahi Anabilim Dalı, Gastroenteroloji ve nefroloji bilim dalları öğretim üyelerinin katılımlarıyla hizmete açıldı.

2018’DE 22 OPERASYON
2018 yılı ocak ayından beri karaciğer ve böbrek transplantasyonu yapılan ESOGÜ Hastanesinde bugüne kadar 13 böbrek ve 9 karaciğer nakli gerçekleştirildi ve transplantasyon hastaları sağlıkla taburcu edildi. Tek kişilik izole odalarda deneyimli personelin hizmet verdiği transplantasyon ünitesinde, operasyonlar 34 kişilik uzman transplantasyon ekibi tarafından gerçekleştiriliyor.

SÜT ÇOCUĞU SERVİSİ
Ayrıca tümüyle yenilenen Hastane Süt Çocuğu Servisi’nin de açılışı yapıldı. ESOGÜ Yönetimi’nin yanı sıra Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ener Çağrı Dinleyici ve anabilim dalı öğretim üyelerinin de katılımları ile açılışı yapılan hastanedeki bir diğer bölüm olan Süt Çocuğu Servisi ise 0-2 yaş grubu çocuk hastalara hizmet veriyor. Tek ve iki kişilik odalarda toplam 18 hasta kapasitesi olan serviste ayrıca bir uyku monitörizasyon (EEG) odası da bulunuyor. AA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi