ETO’dan turizm atağı

Okunma: 277
Videoyu Aç ETO’dan turizm atağı
A
a

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) tarafından kent turizmine katkı sağlamak için ‘Eskişehir'i çok seveceksin hep geleceksin’ sloganıyla kampanya başlatıldı.

Bu kapsamda kurulan ve kente gelecek turistlere çeşitli konaklama imkanları sunan ‘hepgeleceksin.com’ internet sitesinin tanıtımı yapıldı. ETO Başkanı Metin Güler, düzenlenen tanıtım toplantısında, kentin turizm aktörleriyle bir araya gelerek bir tanıtım ve turizm kampanyası hazırlamaya karar verdiklerini söyledi. Amaçlarının kent ekonomisine katkı sağlamak olduğunu belirten Güler, öncelikle kampanya dönemini ve hedef kitleyi tespit ettiklerini dile getirdi. 30-45 yaş aralığında, İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya'da yaşayan, eğitimli, gelir düzeyi iyi, seyahat etmeyi seven, internet kullanımı yüksek, ulaşım açısından Eskişehir'e erişim potansiyeli olan çocuklu aileleri hedef kitle olarak belirlediklerini anlatan Güler, şöyle devam etti: “Facebook, Instagram, Youtube ve Twitter sayfaları hazırlandık. Kampanyayla Eskişehir'e yılda 2,8 milyon turist çekmeyi hedefliyoruz. Kentin özelliklerini ayrıştırmadan, genç ve çocuklu ailelere 19 Ocak-4 Şubat tarihleri arasına rastlayan sömestir tatilinde, konaklama ve etkinlikler özelinde cazip gelebilecek indirimler, fırsatlar ve toplu avantajlar sağlamak için girişimlerde bulunduk.” AA
1000
icon
Doğa Sever 18 Ocak 2018 12:50

Hep geleceksin sloganının gerçekleşmesi için ; "Yazılıkaya'ya nasıl gidilir?" sorununun çözülmesi gerekiyor.Ziyaretçiler hızlı trenle başka illerden Eskişehir'e gelebiliyor ama Yazılıkaya bölgesine gidemiyorlar.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi