FAKİR BAYKURT UNUTULMADI

Videoyu Aç FAKİR BAYKURT UNUTULMADI
A
a

Tepebaşı Belediyesi ve Eğit-Der iş birliğinde Köy Enstitüleri’nin 79’uncu kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte eğitimci ve edebiyatçı Fakir Baykurt da anıldı.

Tepebaşı Belediyesi’nin destekleri ile Eğit-Der tarafından, Köy Enstitüleri’nin 79’uncu kuruluş yıl dönümü dolayısıyla, Fakir Baykurt 90 Yaşında etkinliği düzenlendi. Altınsaray Davet Salonu’nda gerçekleştirilen programa Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve CHP Milletvekili Utku Çakırözer’in yanı sıra çok sayıda eğitimci katıldı.
CUMHURİYET PROJESİ
Etkinlikte bir konuşma yapan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Köy Enstitüleri doğaya, insana, yaşama duyarlı ve saygılı, üretimden yana, Anadolu aydınlanmasını günümüze taşıyan kuşakları yetiştirmeyi hedeflemiş bir Cumhuriyet projesiydi. Köy Enstitüleri, Türk insanının ve eğitimcilerin yaratıcılığının bir ürünü. Tepebaşı Belediyesi olarak bizler de bu etkinliklere destek vererek, eğitim tarihimizin en önemli olgusu olan Köy Enstitüleri’ne dikkat çekmeye çalışıyoruz. Köy Enstitülerinin 79’uncu kuruluş yıl dönümünü kutlarken tüm Atatürkçü ve çağdaş eğitimcileri saygı ile selamlıyorum” diye konuştu.
HAYATI ANLATILDI
Program konuşmaların ardından Işıl Baykurt ve Tahir Şilkan’ın, Köy Enstitüleri ve Köy Enstitülü eğitimci, edebiyatçı Fakir Baykurt üzerine sohbet ettiği söyleşi ile devam etti. Etkinlikte daha sonra KESK oyuncularının şiir dinletisi, Barışa Ezgiler Müzik Grubu’nun dinletisi ve Emekli Eğitimci Orhan Tural’ın Ruhi Su Türküleri dinletisi ile devam etti. Programda ayrıca Eğit-Der Eğitim-Emek Ödülü, Prof. Dr. Cem Kaptanoğlu’na takdim edildi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi