HAYALLERİ TUVALDE

Okunma: 571
Videoyu Aç HAYALLERİ TUVALDE
A
a

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nin Çok Yönlü Destek Merkezi tarafından açılan resim kursuna katılan mülteci çocuklar, hayallerini tuvale yansıttı.

‘Çocukların elinden kadın ve barış’ temalı resim sergisi, bugün Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Merkezi bünyesindeki Masal Şatosu’nda sanatseverlerin izlenimine sunulacak.Çok Yönlü Destek Merkezi Sorumlusu Ayşe Erarslan, sanat atölyesindeki kursa katılan çocukların yaptıkları resimleri incelerken bir sergi açmaya karar verdiklerini söyledi. Erarslan, sergide 10 çocuğun resimlerine yer verileceğini belirterek, “Toplam 20 resmin olduğu sergide, resimlerle beraber o resmi çizen çocukların aktardıkları hikayeler de yer alıyor. Bu kısa hikayeler, toplumsal anlamda pek çok noktaya parmak bastığı gibi resimlerin arka planında yatan yaşanmışlıkları anlamak açısından da önem arz ediyor. Sergimiz bir ay açık kalacak” dedi. 

BARIŞ ÇOK ÖNEMLİ
14 yaşındaki Afganistan uyruklu Arzu Fulat, yaptığı resimde barış ve kadını anlatmak istediğini söyledi.Fulat, şunları söyledi: “Kadın askerin resmini tuvale çizdim çünkü kadınlar daha merhametlidir. Çocuklar ise minnettarlık duygusu içinde ona çiçek veriyor. Barış, benim için her şey demek. Benim yaşadığım ülkede savaş olduğu için okula gidemedim, bu yüzden Türkiye'ye geldik.” AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi