HER ŞEY ÇAĞAN İÇİN

Okunma: 730
Videoyu Aç HER ŞEY ÇAĞAN İÇİN
A
a

Sonhaber’in gündeme getirdiği SMA hastası Çağan bebek için Ankara’dan mutlu haber geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan aracılığıyla Çağan’ın ailesiyle görüşen Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş ilaç temini ve tedavisi konusunda 15 aylık bebeğe her türlü desteğin verileceğini söyledi.


HABER: MELTEM KARAKAŞ

Sonhaber Gazetesi’nin gündeme getirdiği SMA hastası Çağan Meriç’in ilacına kavuşması için Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş ile görüşme sağlandı. Harun Karacan’ın bizzat eşlik ettiği görüşmede ilaç temini ve uygulaması, tedavilerinin ESOGÜ Tıp Fakültesi’nde devamı ve evde uygulanacak fizik tedavi konularındaki isteklerinin karşılanması konuları görüşüldü.

BİR ARAYA GELDİLER
Geçtiğimiz günlerde gazetemizin gündeme getirdiği ve SMA hastası Çağan Meriç’in ailesi ile yaptığı görüşme sonrasında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan aileyi ziyaret ederek, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş’ten randevu alarak, Çağan Meriç’in ilacına en kısa sürede kavuşması için elinden geleni yapacağını söylemişti. Dün Çağan Meriç’in Dedesi Ali Soyer, Anne Ece Soyer Demir, Baba Mehmet Demir ve SMA Hastalığıyla Mücadele Derneği yöneticileri Harun Karacan ile birlikte Eyüp Gümüş’ün makamında bir araya geldiler.


 
İLAÇ TEMİNİ SAĞLANACAK
Görüşme sonucunda ilaç temini ve uygulaması, tedavilerinin Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesinde devamı ve evde uygulanacak fizik tedavi konularındaki isteklerinin karşılanması hakkında olumlu gelişmeler olduğunu belirten Karacan, “Çağan Meriç bebeği ziyaretimde, o bakışlarındaki masumiyet ve mutluluğu gördüm. Bu hastalık nadir görüldüğü için sizlerin bilgilendirmesi ile bunu öğrendim ve emin olun elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz” dedi.


 
KARACAN MUTLU ETTİ
Sonhaber Gazetesi’nin gündeme getirdiği ve SMA hastası Çağan Meriç’in ailesi ile yaptığı görüşme sonrasında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan aileyi ziyaret ederek, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş’ten randevu alarak, Çağan Meriç’in ilacına en kısa sürede kavuşması için elinden geleni yapacağını söylemişti Karacan dün bu sözünü yerine getirerek, aileyi mutlu etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi