Herkes kadar yer almalılar

Videoyu Aç Herkes kadar yer almalılar
A
a

Nüfusun yüzde yedisini engelli bireylerin oluşturmasına rağmen istihdam ve eğitimden dışlandıklarını söyleyen CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, “Engelliler sağlık hizmetlerine ücretsiz erişebilmeli, eğitimde herkes kadar yer alabilmeli, iş yaşamından neredeyse tamamen dışlanan engelli kadınların desteklenmesine yönelik politikalar üretilmelidir” dedi.


CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle açıklama yaptı. Engelli bireylerin sorunlarına çözüm üretilmesi gerektiğinin altını çizen Adar, “Unutulmaması gereken husus şudur ki; engellilerin insan hakları vardır. Engelliler yardım ya da şefkat değil, temel haklarını talep ediyor. Devlet bu hakların korunması yönündeki yükümlülüklerini ihlal ederken tüm yük engelliler ve engellilerle dayanışma gösterenlerin üstüne bırakılıyor. Engelliler sağlık hizmetlerine ücretsiz erişebilmeli, eğitimde herkes kadar yer alabilmeli, iş yaşamından neredeyse tamamen dışlanan engelli kadınların desteklenmesine yönelik politikalar üretilmelidir” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon
Sedat 4 Aralık 2018 12:31

biz geçmişi de biliyoruz. kimse biz engellilere hikaye okumasın engelliler ile igili bu hükümet kadar çalışma yapan olmadı. özellikle son 10 yılda özellikle kamu başta olmak üzere çok büyük istihdamlar yapıldı . kamuda engeli ihtiyacı neredeyse kalmadı. özel sektörde engelli çalıştırılması konusunda denetimler arttı . sadece istihdam değil bir çok konuda düzenlemeler yapıldı.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi