TARIM FUARI

HİKAYE KİTABINDA SKANDAL İFADELER

Okunma: 5800
Videoyu Aç HİKAYE KİTABINDA SKANDAL İFADELER
A
a

Eskişehir'in merkez ilçesi Tepebaşı'nda ilkokul 3. sınıf öğrencilerine içinde skandal ifadeler yer alan ‘Peygamberimizden Dini Hikayeler' adlı kitabın okul müdürleri tarafından öğrencilere dağıtıldığı iddia edildi. Kitapta iki kuzen arasında paraya dayalı cinsel ilişki örneği bulunuyor.

HABER: MELTEM KARAKAŞ

Eskişehir'de Tepebaşı'na bağlı okullarda Ufka Yolculuk Derneği tarafından ilkokul öğrencilerine dağıtılan Mürşide Uysal'ın ‘Peygamberimizinden Dini Hikâyeler’ adlı kitabının içeriğiyle ilgili skandal ifadeler ortaya çıktı. Milli Eğitim Bakanlığından onay alınarak okul müdürleri aracılığıyla öğrencilere ücretsiz dağıtıldığı iddia edilen kitap ile ilgili de bilgi yarışması yapılacağı söyleniyor. İçinde çocukları olumsuz yönde etkileyecek ifadelerin yer aldığı söz konusu kitapta 'cinsel istismar' içerikli bir hikâye olması velileri ve öğrencileri tedirgin ediyor. Daha önce Ordu'da dağıtılan kitabın içerisinde yer alan hikâyeden bir bölüm şöyle: "Amcamın güzel bir kızı vardı. Onu herkesten çok seviyordum. Ona yaklaşmak istedim. Ama bana yüz vermedi. Bir süre sonra kıtlık oldu. Amcamın kızı bana geldi. Açlık ve yoksulluk içinde olduklarını söyledi ve benden yardım istedi. Ona, kendisini bana teslim etmesi karşılığında yüz yirmi altın verdim. Kabul etmek zorunda kaldı. Arzuma kavuşacağım sırada bana: Allah’tan kork! Allah’ın yasakladığı şekilde bana sahip olma, dedi.”
ESKİŞEHİR EĞİTİM SEN'DEN TEPKİ
Söz konusu dağıtılan kitaba tepki gösteren Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, kitapların tacizi ve tecavüzü meşrulaştırdığını, yoksullara ve kadınlara sistemin bakış açısını özetlediğini belirtti. Alkan, laik bilimsel pedagojik eğitimi yok sayan, cinsiyetçi yayımların dağıtımının iptali ve toplatılmasını Milli Eğitim Müdürlüğü düzeyinde talep ettiklerini ifade etti.
 
1000
icon
Levent 18 Ocak 2018 09:58

Milli Eğitim bakanlığı kapatılsın bence Tekke ve zaviye Bakanlığı olsun, nedir bu rezalet

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi