İŞTE SEÇİM SONUÇLARI

Okunma: 470
Videoyu Aç İŞTE SEÇİM  SONUÇLARI
A
a

Eskişehir Ticaret Odası tarihinin en yüksek katılımlı organ seçiminde, Beyaz liste ile kazanan Başkan Metin Güler’in ekibinden 190 komite üyesi ve 78 meclis üyesi seçildi. Erdoğan Tekgöz’ün listesinden de 36 Komite ve 15 Meclis Üyesi seçildi.

Eskişehir Ticaret Odası’nın 7 Nisan Cumartesi günü Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen organ seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre 2018-2022 yılları arasında görev yapacak meclis ve komite üyeleri belli oldu. Üç adayın yarıştığı seçimde 55 sandıkta 7697 Eskişehir Ticaret Odası üyesi oy kullandı. Buna göre Eskişehir Ticaret Odası tarihinde bir ilk yaşandı.  % 73.01 katılım oranı ile Eskişehir Ticaret Odası tarihinin en yüksek katılımlı seçimi gerçekleşti. 2009 yılında gerçekleşen ETO organ seçimlerinde katılım oranı % 67.79, 2013’te ise yapılan seçimlerde katılım oranı  %  55.70 olmuştu.

93 meclis üyesi ve 226 meslek komitesi üyesi seçildi 
Kesin olmayan seçim sonuçlarına göre 40 farklı meslek komitesinde, 93 meclis üyesi ve 226 meslek komitesi üyesi belirlendi. Beyaz liste ile seçimlere giren ETO Başkanı Metin Güler uzak ara ipi göğüsleyen isim oldu. 2013 yılından bu yana Eskişehir Ticaret Odası Başkanlığı görevini yürüten Metin Güler’in ekibinden 78 iş insanı meclis üyesi, 190 iş insanı ise komite üyesi olarak seçildi. Eskişehir Ticaret Odası’nın yeni meclisinin en erken 14 Nisan Cumartesi günü toplanıp, yönetim kurulu ve başkanını seçmesi bekleniyor.


SEÇİM LİSTESİ

PUSULA LİSTESİ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi