Kadın ve çocuklara pozitif ayrımcılık

Videoyu Aç Kadın ve çocuklara pozitif ayrımcılık
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı’nın çeşitli mahallelerinde yaşayan kadınlarla Alaaddin Cafe’de bir araya geldi.

Çok sayıda kadının yer aldığı buluşmaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve CHP Eskişehir İl Başkanı Adülkadir Adar katıldı. Etkinlikte konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, kadınlar ile birada olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.  Başkan Büyükerşen, “Atatürk’ün sizlere verdiği değeri biliyorsunuz. Biz de O’nun yolunda sizler için hizmetler üretmeye, sizlerin yüzünü güldürmeye çalışıyoruz. ESMEK’in sizler için her yıl 150’den fazla kurs açıyor ve 15 binden fazla hemşehrimize hizmet veriyor. Bu şehirde önceliğimiz kadınlar ve çocuklar olmaya devam edecek” dedi.

MUTLU ODUNPAZARI İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Etkinlikte konuşan bir diğer isim Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt oldu.  Odunpazarı’na yönetime geldikleri günden beri ‘Kadınları ve Çocukları Mutlu Bir Odunpazarı’ için çalıştıklarını söyleyen Başkan Kurt, rutin belediyecilik faaliyetlerinin yanında birçok sosyal çalışmayı da hayata geçirdiklerini ifade etti. Merkezdeki birçok faaliyeti kenar mahallelere taşıdıklarını kaydeden Başkan Kurt, “11 ayrı mahallede açtığımız halk merkezleri ile merkezdeki hizmeti kenar mahallelere yaydık. Bizden önceki dönemde Odunpazarı Belediye’sinin sadece tabakhanede bir kurs merkezi vardı. Şimdi o merkezden 11 tane değişik mahallede halk merkezi açtık ve böylece 15 bin kadınımızın halk merkezlerinde ki atölyelere katıldı. Burada ürettiklerini, öğrendiklerini pazarlayıp aile bütçesine de katkı sunmak imkânını yarattı. Odunpazarı’nda çocuklar için 5 kreş açtıklarını belirten Başkan Kurt, kreşlerle çocuklara hizmet ettiklerini ifade etti. Başkan Kurt, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde çoğunluk üye sayısını yakalanması gerektiğinin altını çizdi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi