Karanlık ve gerici müfredat dayatılıyor

Okunma: 385
Videoyu Aç Karanlık ve gerici  müfredat dayatılıyor
A
a

Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı yeni müfredatı eleştiren ÇYDD Şube Başkanı Sevgi Akmen, en karanlık en gerici müfredatın halka dayatıldığını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı yeni müfredat değişikliği hakkında konuşan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Şube Başkanı Sevgi Akmen, Bakanlığın dindar aile kurma tavsiyeleri ile dine dayalı yeni bir toplumsal düzeni inşa etmeye çalıştığını belirtti. ÇYDD olarak yeni hazırlanan müfredatı doğru bulmadıklarına belirten Akmen, “Yeni müfredatta, evlilik iffetli bir toplum olma yolunda önemli bir adım olarak anlatılmakta, çocuk sahibi olmanın ‘ahirete yatırım’ olduğu belirtilmektedir. Bu söylemle çocuğu olmayan aileler rencide edildiği gibi aynı zamanda ‘çocuk’ üzerinden gerçeklerden kopuk bir dünya görüşü dikte edilmeye çalışılmaktadır” dedi.
ATATÜRK HAFIZALARDAN SİLİNİYOR
Mustafa Kemal Atatürk’ün verdiği kurtuluş mücadelesinin yeni müfredatta yok sayılmak istendiğini vurgulayan Akmen, “Yeni müfredatta 5’inci sınıf sosyal bilgiler ders kitabında, ‘Atatürkçülüğü ve Atatürk İnkılâplarını Öğreniyorum’ ve ‘Atatürk İlke ve İnkılâpları’ bölümlerinin çıkarılması kamu vicdanını derinden yaralamaktadır. Yeni müfredat ile Atatürk, Türk halkının hafızasından silinmeye çalışılmaktadır” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi