Kavun Ve Karpuz Sirkesi İlgi Odağı Oldu

Videoyu Aç Kavun Ve Karpuz Sirkesi İlgi Odağı Oldu
A
a

Afyonkarahisar’Da Doğal Sirke İmalatçısı Soner Çakır, Birçok Meyve Ve Sebzenin Sirkesini Yapıyor. En Son Kavun Ve Karpuz Sirkesi İmal Eden Çakır, Karpuzu Ve Kavunu Kabuğuyla Birlikte 6 Ay Bekleterek Sirke Haline Getiriyor.

Afyonkarahisar’da kavun ve karpuz sirkesi hem tadı hem de yapılışıyla büyük ilgi görüyor.
Afyonkarahisar’da doğal sirke imalatçısı Soner Çakır, birçok meyve ve sebzenin sirkesini yapıyor. En son kavun ve karpuz sirkesi imal eden Çakır, karpuzu ve kavunu kabuğuyla birlikte 6 ay bekleterek sirke haline getiriyor.

"İnsanlar sirkeleri ekşi ekşi yiyor ama tatlı sirkeler de var"
Kavun ve karpuzun şekeri oldukça yüksek meyvelerden olduğuna dikkat çeken sirke imalatçısı Soner Çakır, “Meyve sirkelerini yaparken en başta şeker oranının yüksek olması gerekiyor ki çabuk olgunlaşır. Kavun oldukça lezzetli aroması yüksek gıdalar arasında bulunduğu için inanılmaz derecede sirkeye aroma verecektir. Genelde insanlar sirkeleri ekşi ekşi yiyor ama tatlı sirkeler de var. Kavun ve karpuz buna örnek olacaktır. Bunun yanında karpuzu kabuğuyla beraber sirke haline getiriyoruz ki kanser tedavisinde karpuz kabuğunun oldukça faydalı olduğunu biliyoruz. Onun dışında yine kavun vücuttaki ödemi arttırmak için kullanılıyor potasyum bakımından oldukça zengin bir ürün. Bu tarz meyveler kısa zamanda sirke oluyor ama sürecimiz yaklaşık 6 ay bulacaktır” dedi.
Kaynak : Afyon Haberleri
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi