Koca çınarların yaşam kaynağı

Okunma: 261
Videoyu Aç Koca çınarların yaşam kaynağı
A
a

Odunpazarı Belediyesi tarafından Emek Mahallesinde bulunan Zümrüt Park içine inşa edilen Koca Çınar Yaşam Merkezi, Odunpazarı’nda yaşamını sürdüren 60 yaş ve üzeri bireylerin yaşam kaynağı oldu.

Odunpazarı Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Koca Çınar Yaşam Merkezi, Emek Mahallesi Zümrüt Park içinde yer alıyor. Odunpazarı Belediyesi Yaşlı Merkezi’nde 60 yaş ve üzeri bireylerin fiziksel ve ruhsal durumlarına bağlı olarak; beceri ve el sanatları çalışmaları, sağlıklı yaşam- beslenme desteği, kütüphane, kuaför hizmetleri sunuyor. Yaklaşık 80 kişinin kayıtlı olduğu Koca Çınar Yaşam Merkezi 60 yaş ve üzeri bireyler için umut oldu.

BURASI BANA ÇOK İYİ GELDİ
Psikolojik olarak bu merkezin kendisine iyi geldiğini söyleyen Meryem Leylek, “Ben buraya çok yakınım. Önceden burası berbat haldeydi. Şimdi çok güzel oldu” dedi. Leylek, Koca Çınar Yaşam Merkezi’nin parkından, binasından, sağlık hizmetlerinden faydalandıklarını anlatarak, “Burası bana çok iyi geldi. Gelmeye devam edeceğim. Burada tansiyonumuzu, şekerimizi ölçtürüyoruz. Gezilere gidiyoruz, yemek yiyoruz” dedi.

KAHVEHANEYE GİDİYORDUM
“Burada kitap okuyoruz, sergilere gidiyoruz, tavla oynuyoruz, geziyoruz. Burası biz yaşlılar için çok güzel bir yer oldu” diyen Enver Keleş ise “Buraya gelmeden önce kahvehaneye gidiyordum, dışarıda dolaşıyordum. Buranın yeşillik alanı var, spor aletleri var o yüzden vaktimiz daha iyi geçiyor. Benim öyle ciddi bir sağlık problemim yok fakat tansiyonumuzu ölçüyorlar, diyabeti olan arkadaşlarımıza ilgi gösteriyorlar. Kitap okumayı çok seviyorum burada bayağı kitap okudum” diye konuştu. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi