Küçük esnaf dertli

Videoyu Aç Küçük esnaf dertli
A
a

Okulların başlamasına sayılı günler kala, çanta satan esnaf piyasanın durgunluğundan ve büyük marketler nedeniyle satışların düşmesinden şikayetçi.

Fiyatların arttığını ifade eden esnaf İlham Bulut, “Hazırlıklarımızı yaptık. İki haftadır okul çantaları satıyoruz. Okulların başladığı dönem bizim en çok mal sattığımız dönemdir. Eylülün 8’ine kadar bizim satışlarımız iyidir. Ondan sonra çok satış olmuyor. İşler bu sene çok durgun. Geçen sene 100 liraya sattığımız çanta şu an 160 lira. Bu sene alım gücünün düşük olduğunu görüyoruz. Orijinal ve marka ürünler var ama alt kalite mallar daha çok satılıyor. Vatandaşlar uygun ürünleri tercih ediyorlar” dedi. 
Her şeyin satıldığı büyük marketlerin küçük esnafın işlerini bitirdiğini söyleyen Bulut, “İnanılmaz uygun fiyatta mal satıyorlar. Biz onlar gibi yapamıyoruz. Bizim 160 liraya sattığımız çantayı onlar 100 liraya satıyorlar. Biz ürünlerimizi uygun fiyatta satmaya çalışıyoruz şimdi bizim ürünlerimiz alışveriş merkezlerindeki fiyatlarla ayni ama böyle çok kar edemiyoruz. Sadece iş dönsün diye satıyoruz” ifadelerini kullandı. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi