Maddi destek aranacak

Videoyu Aç Maddi destek aranacak
A
a

Bir taraftan ligde kalmaya, diğer taraftan borç batağından kurtulmaya çalışan,   Eskişehirspor için yeni bir proje hayata geçirildi. Yönetici ve taraftarlar ‘Eskişehirspor Hepimizin’ projesinde birlikte kulübe maddi destek arayacak.


Yeni bir kurul oluşturuldu
Adım adım kapanma noktasına giden  Eskişehirspor’da yeni bir proje hayata geçirildi. Başkan Halil Ünal önderliğinde ‘Eskişehirspor Hepimizin’ projesi kapsamında bir İcra Kurulu kuruldu. Yönetici ve taraftarların bulunduğu kurul Eskişehirspor’un sıkıntılarını çözmek, kaynak yaratma konusunda girişimlerde bulunacak. Yeni oluşturulan İcra kurulunda Harun Adıgüzel, Hasan Tunç, Mehmet Şimşek, Murat Diri, Fuat Çapa, Mehmet Kahya, Mete Yılmaz, Kaan Ay, Erkan Koca gibi isimler yer alıyor.
 “Sıkıntılarımız devam etmektedir”
Dünkü basın toplantısında açıklamalarda bulunan Başkan Halil Ünal, “Süper Lig’den düştüğümüzden bu yana sıkıntılarımız devam etmektir. bu sıkıntının bitmesi için bulunduğumuzda ligde bulunmak ve Süper denen o lige çıkmak gerekiyor. Yöneticilerimiz, icra kurulumuz ve taraftarımız bunun mücadelesini veriyoruz. Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntı da bizi olumsuz etkiledi. Yabancı oyuncuların alacaklarının euro bazında olması bizi çok zor duruma sokuyor.”
“Transfer tahtasını açabiliriz”  
“Süper Lig’e çıkabileceğimiz kadroyu oluşturduk ama maddi konular yüzünden transferi açamadık. Çok mücadele ettik. Önümüzdeki ocak ayı var. Transfer tahtasını açabiliriz bunu başarabileceğimiz mümkün görünüyor. Sezon başında yola çıktığımızda stadyum ve kulüp isim hakkı gibi görüşmeler yaptık ama olmadı. Ama elbet alıcı bulacağız. Kulübümüzden alacağı olan ve bize imza vermeyen herkesin mutlu olduklarını düşünmüyorum.”
 Herkesten destek bekliyoruz”
“Personel maaşı, iaşesi, elektrik, doğal faturasını ödemekte artık zorlanıyoruz. Onun içindir ki
‘Eskişehirspor hepimizin’ projesini hayata geçiyoruz. Yeni oluşturulan bu icra kuruluna herkesin destek vermesini istiyorum. 26’da 26 projesi sonlandı ve bu projeyi hayata geçirdik. Bu projede biriken paramız 81 bin 256 liradır. Bir kuruşu ellenmemiştir. Kulübü yaşatabilmek adına icra kurulumuz sabah-akşam mesai harcayacaklar.”
 “Düğmeye basıyoruz”
“Bu kulübü kapatmayacağız ve yaşatacağız. Samet Aybaba ve Güven Sabaz bugün devre arasında transfer tahtasını açın diyerek imzalarını verdiler. Bugünden itibaren transfer tahtasını açmak için düğmeye basıyoruz. İstanbul’da karargah kuracağız. Ocak ayında transferi açmak için uğraş vereceğiz. Eğer kimse destek olmazsa bu işi başaramayız. Her başarının altında birlik ve beraberlik yatar.”
“50 milyona ihtiyacımız var”
“En az 50 milyon lirasına ihtiyacımız var. 70’e yakın imza toplamımız gerekiyor. Tanase şuan ayrılmış durumda. Parasını ödersek geri dönüp oynayacak. Stadyumun isim hakkı için görüşme yaptık olmadı. FIFA’da 6 puan silme cezası tehlikesi vardı. Bir kısım ödeme yaptık. Şu an 2 oyuncuyla sıkıntı var. Şuan hiçbir şekilde kulübe destek verilmedi. Yöneticilerimiz çabalarıyla borçları indirmeye çalışıyoruz. Siyasilerin duyarsız kalacağını sanmıyorum.”
“Kulübü yaşatalım istiyoruz”
“Eğer Eskişehirspor’a başkan olmak isteyen varsa hemen gelsin. Ama biz devre arasına kadar destek alalım kulübü yaşatalım istiyoruz. Bir genel kurulu yapma vakti var oda ocak ayıdır. Bugün genel kurula gittiğimizde kimse talipli olmuyor. Stadyum isim hakkı için Cumhurbaşkanımız ve ETİ ile görüşmeler yapıyoruz. Ama henüz bir sonuç almadık” diyerek sözlerini tamamladı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi