MAĞDURİYET GİDERİLECEK

Videoyu Aç MAĞDURİYET GİDERİLECEK
A
a

AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay, Sarıcakaya’da sel felaketinden etkilenen bölgeleri inceledi. Konu hakkında yetkililerle irtibat halinde olduklarını ifade eden Günay, “Umarım herkes sorumlu olduğu alanlarda etkin olur ve vatandaşlarımızın mağduriyeti önlenir” dedi.


AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay, sel felaketinden en çok etkilenen Sarıcakaya İlçesinin İğdir ve Kapukaya Mahallelerini ziyaret etti, selden etkilenen seraları ve alanları inceledi. Günay, ilk önce ilçe Kaymakamlığına vekalet eden Mihalgazi İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan’ı ziyaret ederek yaşanan sel felaketi ile ilgili bilgi aldı.
TEK TEK İNCELEDİ
Ardından selden en çok etkilenen İğdir ve Kapukaya Mahallelerinde incelemelerde bulundu. Selin zarar verdiği alanları yakından inceleyen ve kendi cep telefonuyla fotoğraflayarak kayıt altına alan Günay, afetzedelerle bir araya geldi. İlçe geneli 335 dekarlık bir alanın yaklaşık yüzde 60’a varan bir oranla selden etkilendiğini aktaran Günay, gelen talepleri de değerlendi. Günay’a Sarıcakaya İlçe Belediye Başkan Vekili Bilal Topal, AK Parti İlçe Teşkilat Başkanı Mehmet Fatih Er ve Mahalle Muhtarları da eşlik etti.
TAKİP EDİYORUZ
Günay, “Aşırı yağış sonucu yaşanan sel felaketinin yaralarını sarmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Tek tesellimiz can kaybının olmamasıdır. Süreci başından itibaren takip ediyoruz, yetkili kurumlarımızla irtibat halindeyiz. En önemlisi bundan sonra bu tür felaketlerin yaşanmaması için altyapı önlemlerinin alınmasıdır. Hükümetimizin hizmetleri yanı sıra burada Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne de önemli görevler düşüyor. Umarım herkes sorumlu olduğu alanlarda etkin olur ve vatandaşlarımızın mağduriyeti önlenir” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi