Mezuniyet sevinci

Videoyu Aç Mezuniyet sevinci
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, 2019 yılı mezunlarını ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle verdi. Törene Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ile İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge de katıldı.


ESOGÜ’nün sahip olduğu fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu, enstitü ve bilimsel araştırma merkezleri ile eğitim ve araştırma faaliyetleri yürütürken, diğer yandan da bünyesinde yer alan Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi ve Diş Hastanesi ile bölgesel sağlık hizmeti verdiğini belirten Prof. Dr. Kemal Şenocak, Diş Hekimliği Fakültesi’nin de alanında önde gelen fakültelerden biri olmak, eğitim programları ve teknolojik imkânlar açısından çağı yakalamak için büyük çaba sarf ettiğini ifade etti.
BÖLGEYE HİZMET
Prof. Dr. Kemal Şenocak, halen inşaatı devam eden ESOGÜ Diş Hastanesi’nin ise tamamlandığında 220 diş ünitesi, 2 genel ameliyathane ve 10 yatak kapasitesi ile Eskişehir ve bölgesine hizmet veren en büyük diş hastanesi olacağını kaydetti. Büyük başarıların büyük hayaller ve büyük tutkuları gerektirdiğini belirten Prof. Dr. Kemal Şenocak, mezunlardan hedeflerini yüksek tutmalarını ve başarısız olma korkusunun onları ele geçirmesine asla izin vermemelerini istedi.
KEPLER ATILDI
Konuşmaların ardından okullarını dereceyle bitiren öğrencilere ödülleri ve mezuniyet belgeleri verildi. Sonrasında diğer mezunlara mezuniyet belgeleri verildi. Daha sonra 2018-2019 Dönem Birincisi Diş Hekimi Ekin Ezgi Baran mezuniyet kütüğüne dönem plaketini çaktı. Mezunlara Dekan Prof. Dr. Şule Bayrak tarafından Diş Hekimliği Andının okutulmasının ardından, keplerin topluca hava atılmasıyla tören sona erdi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi