Milletvekili Günay’dan, milli sporcuya ziyaret

Okunma: 346
Videoyu Aç Milletvekili Günay’dan, milli sporcuya ziyaret
A
a

Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Paralimpik Dünya Şampiyonası 50 metre sırtüstü kategorisinde dünya 4’üncüsü olan Sümeyye Boyacı’yı ziyaret etti.

“Gurur kaynağı”
Sümeyye’nin azmi ve başarısıyla herkese örnek olduğunu belirten Günay, “Sümeyye engel tanımayan, azimli ve çalışkan bir yavrumuz. Başarısıyla gurur duyuyoruz. Sümeyye önce şehrimizin sonra ülkemizin önemli bir değeri ve gurur kaynağı. Aynı zamanda kızlarımıza, çocuklarımıza destek olunduğunda neler başarabileceklerinin güzel bir örneği. Önce Sümeyye’yi sonra da ona destek olan ailesini ve hocalarını yürekten tebrik ediyorum. Bu başarı tam bir ekip çalışması sonucu elde edilmiştir” dedi.
 
Rozet hediye etti
Prof. Dr. Günay ile Sümeyye’nin sohbeti sırasında Sümeyye Günay’a hayallerinden bahsetti. Sümeyye’nin küçüklüğünden beri milletvekili ve bakan olmayı istediğini söylemesi üzerine Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Günay, yakasındaki TBMM milletvekilliği rozetini Sümeyye’ye armağan etti. Prof. Dr. Günay, Sümeyye’nin bir gün milletvekili veya bakan olacağına inandığını belirtti ve bu rozetin ona şans getirmesini diledi.
 
“Azmin örneği”
Günay ayrıca, “Sümeyye hem akademik hem de sanat ve spor alanında çok başarılı bir yavrumuz. Bir sürü kişisel ebru sergisi açmış, disiplinli çalışması sayesinde başarılara imza atmış bir yavrumuz. 9 yaşında cumhurbaşkanımız ve eşi Emine Hanımefendiye yaptığı resmi hediye etmiş. Şimdi cumhurbaşkanımızın resmini hediye etmesine ben yardımcı olacağım. İlgi alanlarını ve evde yaptıklarını duyunca inanamadım. Kendi ve akrabaları için dikiş dikiyor, diktiği kıyafetleri giyiyor. Evde yemek yapıyor. Azimle nelerin yapılabileceğinin en güzel örneği Sümeyye...” şeklinde konuştu.
 
Hedef dünya şampiyonluğu
Milli sporcu Sümeyye Boyacı, Milletvekili Emine Nur Günay’a, hedefinin 2018’de dünya şampiyonluğu olduğunu dile getirdi. Prof. Dr. Günay ise bu hedefinde Sümeyye’nin her zaman yanında olacağının ve elinden gelen her konuda destek olacağının sözünü verdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi