Minik Ahmet yardım bekliyor

Okunma: 2692
Videoyu Aç Minik Ahmet yardım bekliyor
A
a

Odunpazarı Dernekler Platformu, gördükleri tedavinin ardından çocuklarını kucağına alan Sevinç ailesinin kaza sonucu çıkan yangında ağır yaralanan 2 yaşındaki çocukları Ahmet'in ameliyatı için yardım kampanyası başlattı.

Niğde’den 3 yıl önce Eskişehir’in Erenköy Mahallesine göçen ve 7 ay önce Down sendromlu 13 yaşındaki akrabalarının ateşle oynarken bebek arabasını tutuşturması sonucu çıkan yangında ağır yaralanan Fatma ve Atilla Sevinç ailesinin çocuğu Ahmet'in, gözlerini, el ve kollarını kaybetmemesi için ameliyat olması gerekiyor. Gerçekleştirilmesi gereken 3 ameliyat ve tıbbi malzemeler için yaklaşık 300 bin liraya ihtiyacı olan Sevinç ailesi için Odunpazarı Dernekler Platformu yardım kampanyası başlattı.
300 BİN LİRA MASRAF
Sevinç ailesini ziyaret eden Platform Başkanı Volkan Doğan, hurdacılık yaparak geçimlerini sağlayan Sevinç ailesinin zor durumda olduğunun altını çizerek, “Bodrum'da alanında dünya çapında başarılar elde etmiş Prof. Dr. Mehmet Mutaf Bey ile iletişime geçtik. Kendisi bu ameliyattan herhangi bir ücret talep etmeyeceğini söyledi. Buna karşın çeşitli masraflar var. Biz bir miktarını topladık. Sadece 3 ameliyatın masrafları 170 bin lira. Gerekli tıbbi malzemelerle 300 bin liraya yakın bir masrafımız olacak” diye konuştu.
ÇORBADA TUZUMUZ OLSUN
Küçük Ahmet'in yangında yüzünün tamamını kaybetmesinden dolayı yaşamının olumsuz etkilendiğini dile getiren Doğan, şöyle konuştu: “Kolunun bir kısmını açamıyor. Ellerini zaten kullanamıyor. Gözlerinin etrafındaki derilerin gerginleşmesi her geçen gün arttığı için büyük bir sıkıntı var. Ahmet gözlerini kapatamadığı için uyuyamıyor. Bu durum zamanla gözlerini kaybetmesine sebep olacak. Ellerindeki ve kollarındaki yanıklardan dolayı birçok ameliyat geçirmiş. Ameliyatları ve tedavileri devam etmediği takdirde ellerini bileklerinden kaybetme durumu söz konusu. Yüzünde kalıcı bir hasar var ama hocamızla görüştük, bu hasarı en aza indirebileceğini söyledi. Tedavi sağlanırsa yüz nakliyle de sağlıklı bir duruma kavuşulabileceğini söyledi. Vatandaşlarımızın duyarlı olduğunu biliyoruz. Herkesin çorbada tuzu olsun.”
DERİSİ GERİLİYOR
Anne Fatma Sevinç de çocuk sahibi olabilmek için 5 yıl boyunca tedavi gördüklerini belirterek, “Ahmet gece uyuyamıyor. Gözleri açık kalıyor. Mecburen uyuduğunda gözlerinden yaşlar akıyor. Sürekli uyanıyor. Çok fazla kaşıntısı oluyor. İlaçları kullanmamıza rağmen derileri gerilmeye devam ediyor. Devletimizden ve vatandaşlarımızdan yardım istiyorum” ifadelerini kullandı. Hayırseverlerin, Ahmet Sevinç için Ziraat Bankasında açılan TR52000100231084405260 nolu ıban ile 84405260 5001 hesap numarasına yardımlarını yatırabilecekleri belirtildi. AA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi