TARIM FUARI

Öğrencilerimiz Iğdırlı konuklar

Okunma: 242
Videoyu Aç Öğrencilerimiz Iğdırlı konuklar
A
a

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan Biz Anadolu’yuz Projesi kapsamında Iğdır’dan ilimize gelen 80 öğrenci Öğretmenevinde Vali Özdemir Çakacak ile buluştu. Buluşmada konuşan Vali Çakacak, “Sizler iyi yetişmelisiniz. Çünkü ileride bizim yerimizde sizler geçeceksiniz” dedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından Biz Anadolu’yuz Projesi başlatıldı. Proje çerçevesinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 21 ilden seçilecek 15 yaş ve altı 50 bin öğrenci ülkemizin çeşitli illerini ziyaret etmeleri sağlanacak. Projeyle iller arasında kardeşlik köprüsü kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması hedefleniyor. Bu kapsamda Iğdır’dan gelen 80 öğrenci ve öğrencilere refakat eden 8 öğretmen Öğretmenevinde Vali Çakacak ile bir araya geldi.
Öğretmenevinde öğrencilere düzenlenen yemek programında konuşan Vali Çakacak, “Bakanlığımız Projenin adına Biz Anadolu’yuz demiş. Güzel bir isim koymuş. Biz hepimiz Anadolu’yuz. Anadolu yüzyıllarca gerçek bir ana kucağı olmuş” dedi. Gençlerin ve çocukların kendileri için çok önemli olduğuna vurgu yapan Vali Çakacak, “Bizler gençlerimizin iyi yetişmesini arzu ediyoruz. Çünkü yarının büyükleri sizlersiniz. Bizim yerimize sizler geçeceksiniz. O yüzden her yeri bilmeli ve kardeşlik köprüleri oluşturmalısınız” diye konuştu. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi