ÖĞRETMEN ROL MODEL OLMALI

Okunma: 343
Videoyu Aç ÖĞRETMEN ROL MODEL OLMALI
A
a

Vali Özdemir Çakacak, İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında Necmi Özen’den brifing aldı.

Müdürlüğe gelişi esnasında Vali Çakacak’ı; İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden sorumlu Vali Yardımcısı Ali Muhittin Varol, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları karşıladı.
Daha sonra müdürlük toplantı salonunda idari kadroyla bir araya gelen Vali Çakacak’a Eskişehir’deki eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi sunuldu.Öğrencilerin, öğretmenlerini her zaman rol model olarak gördüğünü söyleyen Vali Çakacak, eğitimciliğin ne kadar önemli bir meslek olduğuna vurgu yaptı. Son yıllarda devletimizin eğitim alanında çok büyük atılımlar gerçekleştirdiğini belirten Vali Çakacak, çocuklarımızın iyi bir eğitim almalarında, öğretmenlerin olduğu kadar ailelerin de önemli sorumluluğu olduğunu bildirdi.Geçmiş yıllara göre Türkiye´de derslik başına düşen öğrenci sayısı 36 iken 24´e gerilediğini, 28 öğrenciye 1 öğretmen düşerken, şimdi ise 17-18 öğrenciye bir öğretmen düştüğünü kaydeden Vali Çakacak, ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmanın temelinin eğitimden geçtiğini söyledi. Son on yılda ülkemizdeki okullaşma oranının hızla yükseldiğini hatırlatan Vali Çakacak, eğitim kurumlarındaki koordineli çalışmanın önemine dikkat çekerek, Müdür Özen’e verdiği bilgiler için teşekkür etti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi