Kazım Kurt - Odunpazarı Belediye Başkanı

Rektör Gönen’i istifaya çağırdı

Okunma: 259
Videoyu Aç Rektör Gönen’i istifaya çağırdı
A
a

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde 4 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıya değindi. Bahçeli, üniversite yönetimine “İstifa edecek basireti ne zaman göstereceksiniz” diye sordu.

Önüne geleni, gözüne kestirdiğini, kafasına taktığını, hoşuna gitmeyeni, asılsız, mesnetsiz ihbar ve şikayetlerle FETÖ'cü gösteren, FETÖ'cü diye suçlayan caninin, bu tavırlarıyla Osmangazi Üniversitesi’nde huzursuzluk ve korku odağı haline geldiğini belirten Bahçeli, “Tertemiz insanlara çamur atan, üniversite ortamını karartan, çevresine huşunet ve husumetle davranan, bununla da kalmayıp dört ailenin umut ve hayallerini söndüren şerefsiz en ağır şekilde, hiçbir hafifletici sebep göstermeksizin cezalandırılmalı, bir daha da gün ışığı görmemelidir” ifadesini kullandı.
AÇIKLAMALARI ELEŞTİRDİ
Üniversite yönetiminin hunhar olay sonrasında katil ile ilgili ‘Akıl sağlığı yerinde değildi’ açıklamasına sığınmasının ‘özrün kabahatten büyüklüğüne çok açık delil teşkil ettiğini’ vurgulayan Bahçeli, “Madem akıl sağlığı yoktu, neden gerekli önlemler alınmadı? Madem bu alçağın aklından zoru vardı, niye itibar cellatlığı yapmasına sessiz ve tepkisiz kalındı? Akli dengesi yerinde olmayan birisinin uyduruk şikayetlerine ihtimam, ufunetli jurnallerine itibar edilmesi vahim bir çarpıklık, bir bakıma suç ortaklığı değil midir?” sorularını yöneltti.
YÖK SALDIRILARIN ÖNÜNE GEÇMELİ
Bahçeli, şöyle devam etti: “Osmangazi Üniversitesi’nin yönetiminde bulunan şahıslar, yaşanmış bu kadar trajedi ve ağır sonuçlar karşısında, gereğini yapacak iradeyi, görevden ayrılacak basireti ne zaman, daha hangi hallerde göstereceklerdir? Sorarım sizlere, üniversitede ilim ve irfanın omuzlarda olması gerekirken, masumların içine sere serpe uzandığı tabutların omuzlara alınması nasıl izah edilmelidir? Suçlu sadece kurşunu sıkan mıdır? YÖK derhal acil önlemleri devreye almalı, muhtemel saldırıların önüne geçmelidir. Suç ve suçluya göz yumanlar, ön açanlar, buyur edenler de gizlenemeyecek kadar nettir.” AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi
Ahmet Ataç
Ahmet Ataç - Hayat Tepebaşı'nda Güzel