SALDIRIYA TEPKİ GÖSTERDİLER

Okunma: 354
Videoyu Aç SALDIRIYA TEPKİ GÖSTERDİLER
A
a

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e yapılan çirkin saldırı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, CHP’liler ve AK Partililer tarafından kınandı. Siyasiler kınama mesajlarını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Büyükerşen’i telefonla arayarak Başbakan Binali Yıldırım, geçmiş olsun dileklerini iletti. Olay hakkında bilgi alan Başbakan, “İlgili kurumlarla görüşeceğim. Gereği yapılacak” dedi. Başbakan Yıldırım ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti.
 
CHP Milletvekili Gaye Usluer: “Bizim şehrimiz bu ülkede huzurun başkentidir. Bizim Hocamız, Yılmaz Hoca, vatandaşla iç içe olan, korumaya ihtiyaç duymayan cesur ve sevilen, saygı duyulan bir başkandır! Hocamıza yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum! Yılmaz Hocamız bu çirkinliğe pabuç bırakmayacak, bizler de her zaman olduğu gibi onun yanında olmaya devam edeceğiz.”
CHP Milletvekili Utku Çakırözer: “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz Büyükerşen'e yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum. Sadece Eskişehir değil tüm Türkiye Yılmaz Hoca'mızın yanındadır.”
CHP Milletvekili Cemal Okan Yüksel: “Ne Yılmaz hocaya saldıranlara ne de diğer mafyatik tiplere pabuç bırakmayacağız. Belediye başkanlarımız şehre mafyayı sokmamak için mücadele ediyor.”
AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay: “Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”
AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü: “Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yılmaz Büyükerşen’e yapılan saldırıyı nefretle ve şiddetle kınıyor, kendilerine geçmiş olsun diliyorum.”
Volkan Doğan ve İbrahim Yılmaz Kaynarca da, sosyal medyadan yayınladıkları mesajlarda saldırıyı şiddetle kınadıklarını  belirtti. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi