Salih Özden: Belediye Olarak Ata Sporlarımıza Sahip Çıkacağız

Videoyu Aç Salih Özden: Belediye Olarak Ata Sporlarımıza Sahip Çıkacağız
A
a

Kütahya Belediye Başkan Vekili Salih Özden, Törende Yaptığı Konuşmada, Ata Sporlarını Yaşatan Sporcu Gruplarını Kütahya'da Ağırlamaktan Duyduğu Memnuniyeti İfade Etti.

Kütahya’da bu yıl 5. düzenlenen Germiyan Geleneksel Türk Oyunları Festivali sona erdi.
Kütahya Belediyesi ve Türkiye Okçuluk Federasyonunca Kütahya Belediyesi Geleneksel Ata Sporları Tesisleri’nde düzenlenen festivalin ikinci gününde de menzil atışları yapıldı.
4 ülke ve bazı illerden 61 spor kulübüne mensup bin 300’e yakın sporcunun yarıştığı festival, Sultan Atlı Okçuluk Kulübü’nün gösterileri ve ödül töreniyle tamamlandı.
Kütahya Belediye Başkan Vekili Salih Özden, törende yaptığı konuşmada, ata sporlarını yaşatan sporcu gruplarını Kütahya’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Okçuluğun Türk tarihi için büyük önem taşıdığını dile getiren Özen, "Ecdat kalelerini bu oklarla savundu, düşman hatlarını bu oklarla yardı. Ecdadımız ayrıca Orta Asya steplerinden Viyana önlerine bu atlarla geldi. Sibirya düzlüklerinden Yemen çöllerine yine bu atlarla gitti. Biz bu tür etkinlikleri hem geleneklerimizi, töremizi yaşatmak hem de milli birlik ve beraberliğimizi sağlaması açısından çok önemsiyoruz. Allah nasip ederse önümüzdeki yıllarda bu faaliyetleri geliştirerek sürdürmek en büyük arzumuz. Belediye olarak bu organizasyonlara sahip çıkacağız" diye konuştu.
Kütahya Germiyan Ata Sporları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Selim Erduğan ise, yeni festivalin hazırlıklarını şimdiden başladıklarını söyledi.
Konuşmaların ardından yarışmalarda derece elde eden sporcuları ödülleri verildi.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi