Satışlar her sene azalıyor

Okunma: 265
Videoyu Aç Satışlar her sene azalıyor
A
a

Altın satışları hakkında konuşan Kuyumcular Odası Başkanı Ercan Arıyürek, “Her ne kadar düğün sezonu da olsa her sene bir önceki seneyi aratıyor” dedi.

Yaz sezonu olduğu için satışlarda biraz hareketlilik olduğunu söyleyen Kuyumcular Odası Başkanı Ercan Arıyürek, satışları Amerika ile Kuzey Kore arasındaki restleşmenin olumsuz yönde etkilediğini belirtti. Arıyürek, “Düğün mevsimi olduğu için insanlar ne alacaklarına önceden kararlaştırıp gram altın alanlar gram altın alıyor, çeyrek altın alacak olanlar iki üç lirayı daha gözden çıkarıp çeyrek altın alıyor. Ama işler nasıl derseniz, her sene bir önceki seneyi aratıyor. Bizim korkumuz yılbaşından sonra hükümetimiz altına dayalı sertifika çıkarırsa bizler de biraz sıkıntı yaşayacağız. İnsanlar altın tasarruflarını bankaya yöneltecekler. Bu da 45 bin çalışanı olan altın piyasasına büyük bir darbe vuracak gibi geliyor. Geçen seneyi baz aldığımızda işler azalıyor. Çeyrek altın 238 lira, gram altın da 140 lira. İnsanlar gücü yettiğince 20 gramlık bilezik yerine 10 gramlık bilezik takıyor. 5 bilezik takacak ise 3 bilezik takıyor” dedi.

SİVRİHİSAR KÜPESİ TANITILMIYOR
Ayrıca Sivrihisar küpesini de gösteren Arıyürek, küpenin çok güzel olmasına rağmen tanıtımının yeterince yapılmamasından kaynaklı satışlarının düştüğünü söyledi. Eskiden her kadının Sivrihisar küpesi almak isteğini belirten Arıyürek, “Bu küpenin tanıtımını yeterince yapamıyoruz. Bu yüzden de çok satılmıyor. Ortalama fiyatı 500 – 600 lira arasında değişiyor” dedi. MELTEM KARAKAŞ1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi