ŞEHİR DEĞER KAZANACAK

Videoyu Aç ŞEHİR DEĞER  KAZANACAK
A
a

Porsuk-1 ve Porsuk-2 Projeleri hayata geçirildiğinde bulvardaki yükün azalacağını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Ayrıca çok güzelleşecek, şehir bir kat daha değer kazanacak” dedi.


Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Porsuk-1 ve Porsuk-2 Dönüşüm Projeleri hakkında konuştu. Porsuk-1 ve Porsuk-2 Dönüşüm Projeleri için çalışmaların sürdüğünü belirten Büyükerşen, “Bu projeler meclisten oybirliği ile geçti. Ama afet riskli alan değil. Biz ilk göreve geldiğimizde Porsuk Projesi yapmıştık. Hatta maketler hazırlanmıştı. Şimdi ki bizim Porsuk Oteli’nin altında merkezimiz vardı, orada halka sunuldu. O zaman da iki üç esnafın açtığı davayla hem bizim dönemimizde hem de AKP'nin çoğunlukta olduğu zamanda engellendi” dedi.
PROJE GÜZEL
Projelerin Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçtiğini hatırlatan Büyükerşen, “Şimdi Porsuk-1, Porsuk-2 projelerimiz belediye meclisimiz sağ olsun partilerin temsilcisi olan meclis üyesi arkadaşlarımızla beraber bu sefer projeyi yeniden elden geçirdik. İş Bankası’ndan başlayıp, Aydın Arat Parkı’na kadar Porsuk’un iki tarafını aynı Porsuk Bulvarının iki tarafı gibi güzel tesislerle, sosyal, kültürel tesislerle donatan bir proje yaptık” diye konuştu.
SAHİL OLACAK
“Burada Bakanlar Kurulu kararına gerek yok” diyen Büyükerşen şunları söyledi: “Burada belediye meclisinde bu bilinçte olarak karar verdi ve yürürlüğe soktuk. Şimdi bu finansman nasıl sağlanacak? Bizim projeye göre mülk sahipleri kendileri de yapabilir. Veya herhangi müteahhit firma çıkıp İş Bankasından itibaren hemen belirteyim İş Bankası kendisi yapacak onun dışındaki kısımlar ise gayrimenkul sermaye ortaklığı olan kuruluşlar veya büyük firmalar bir araya gelip yapabilirler. Ya da belediyenin de katkıda bulunması yani imkan araması suretiyle oradaki mülk sahiplerine kredi sağlanabilir. Dolayısıyla orası şimdiki çöküntü alanı olan kısımları göz önünden kaldıracak mükemmel bir sahil haline gelir.”
YOĞUNLUK VAR
Artan nüfus nedeniyle şehir merkezinin yetersiz kaldığını ifaden eden Büyükerşen, “Nüfus artıyor ama Porsuk Bulvarının iki tarafı bütün nüfus yoğunluğunu kaldırmaya çalışıyor. Büyük bir yoğunluk var. Dolayısıyla İş Bankasından Aydın Arat Parkına kadar olan iki sahili de aynı Porsuk Bulvarındaki gibi sosyal hayatı canlı duruma getirebilecek yapılara kavuşturursak o zaman Porsuk Bulvarının yükü azaltılmış olacak. Ayrıca çok güzelleşecek, şehir bir kat daha değer kazanacak. Gündoğdu Projemiz de hazır. Halk da takdir etti. Ama oraya da finansman ayırabilecek, orayı yapıp karşılığında yüzde 50-60’larda kazanç sağlayabilecek büyük yapım firmalarına ihtiyacımız var. Onlar için uğraşacağız” diye kaydetti. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi