SELKASPOR MACERASI BİTTİ

Videoyu Aç SELKASPOR MACERASI BİTTİ
A
a

Kısa sürede kazandığı başarılarla Eskişehir’in büyük sevgisini kazanan, ilimizi Avrupa Kupaları’nda temsil eden ayrıca Süper Lig’de fırtına gibi esen Selkaspor, ligden çekilme kararı aldı. Beton Adamlar’ın macerası 3 yıl sürdü.

Eskişehirlileri üzen karar
2016 yılında kurulan Selka Hentbol Kulübü Eskişehir’de tüm spor camiasını üzen bir karara imza atarak ligden çekildiğini açıkladı. İlimizi Süper Lig’de temsil eden Beton Adamlar 2018-19 sezonunu ikinci sırada tamamlamıştı. Türkiye Kupası’nda finale çıkan ancak ligde olduğu gibi kupada da Beşiktaş’a kaybeden Selkaspor kupa macerasını da ikinci sırada noktaladı.
 
Avrupa Kupalarında temsil etti
Geçtiğimiz sezon Avrupa Kupaları’nda Eskişehir’in sesi olan Selkaspor, bu sene de Avrupa’ya katılma hakkı kazanmıştı. Beton Adamlar 2018-19 sezonun başında Makedonya’nın Bitola şehrinde düzenlenen Boro Churlevski Uluslararası Hentbol Turnuvasına katılmış, Finlandiya, Fransa ve Makedonya ülkelerinin şampiyonlarının katıldığı organizasyonda birinci olarak kupayı müzesine koymuştu.
 
Yazılı açıklama yaptı
Selkaspor Kulübü’nün yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Şehrimizin spor hafızasında geçmişten beri var olan hentbol sporunu yeniden canlandırma ve bu sporu tüm platformlarda daha yukarılara taşıma arzusuyla çıktığımız yolculukta; bize eşlik eden tüm sponsorlarımıza, Eskişehir halkına ve Eskişehir medyasına teşekkürü bir borç biliriz.Bununla birlikte; kuruluşundan bu güne kulübümüzün yaptığı tüm mücadelelerde emeği geçen tüm antrenör ve sporcularımıza da teşekkür ederiz.”
 
Rekabet ortamı kalmadı
Açıklama şu şekilde devam etti, “Görmüş olduğumuz bu samimi desteklere rağmen şehrimizde amatör sporlara destek olması beklenen kurum ve kuruluşların bizimle aynı heyecanı paylaşmadığını üzülerek görmekteyiz. Ayrıca; Türkiye’de hentbolu yönetenlerin bu spor dalında rekabet ortamını ortadan kaldıran yönetim anlayışının sonucu olarak Türk hentbolunun ulusal ve uluslararası platformlarda beklenen gelişmeyi gösteremeyeceğini maalesef tecrübe etmiş bulunmaktayız.”
 
“Desteğimiz devam edecek” 
Açıklamanın son bölümünde ise“Gelişen bu koşullar altında, kulübümüzün kurulduğu günden itibaren koymuş olduğu başarı odaklı hedeflere ulaşmasının mümkün ve sürdürülebilir olmadığını görmekteyiz. Bu sebeple, şehrimizi temsil etmeye hak kazandığımız Avrupa Kupalarına ve Türk Hentbolu Liglerine bundan sonraki süreçte katılmama kararımızı üzülerek tüm spor kamuoyuna duyururuz. Buna rağmen bilinmesini isteriz ki; Selka ailesi olarak amatör spor ve sporculara desteğimiz her zaman devam edecektir” ifadelerine yer verildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi