Seyitgazi’de Pekmez Şenliği

Okunma: 214
Videoyu Aç Seyitgazi’de Pekmez Şenliği
A
a

Kültür ve geleneklerine sahip çıkan Seyitgazi ilçesi İdrisyayla mahallesi sakinleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da Pancar Pekmezi Şenliği düzenledi.

Seyitgazi Belediyesi’nin desteğiyle hazırlanan programda pekmezler kaynatıldı. Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın, şenliğin birlik ve beraberliğin yaşandığı güzel bir gelenek olduğunu belirterek, “Kardeşliğimizin pekiştiği şenlikte olmak bizleri mutlu etti” dedi. İdrisyayla Muhtarı Mehmet Üstün ise; “Bizim pancarımız susuz kıraçta yetiştiği için daha lezzetlidir. Bu yıl 8’incisini düzenlediğimiz şenlikte misafirlerimizi burada ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Köyümüzde şenlik yaparak göç edenleri yeniden topraklarına getirerek kaynaşmalarını sağlıyoruz” diye konuştu. Sanatçı Nermin Çevik ise seslendirdiği türkülerle güzel bir gün yaşattı. Başkan Kalın ve katılanlar hep birlikte zeybek ve çiftetelli oynadılar. Daha sonra katılanlara yemek ve pekmez ikram edildi. İHA
1000
icon
Doğa Sever 10 Ekim 2017 10:06

Cittaslow adayımız Seyitgazi ilçesinde ; restorasyon bekleyen Eski Tekel Binası , Develik Han ve Seyitgazi Kervansarayı konusu çözülürse şenlik ikiye katlanır!

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi