Sivrihisar semaları renklenecek

Okunma: 561
Videoyu Aç Sivrihisar semaları renklenecek
A
a

Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi Necati Artan Tesisleri’nde 16-17 Eylül 2017 tarihlerinde Uluslararası Hava Gösterisi düzenleniyor. Sabah saatlerinde başlayacak Sivrihisar Hava Gösterileri (SHG.) iki gün boyunca devam edecek.

Sivrihisar Hava Gösterileri, SHG 2017’de, 6 ayrı ülkeden gelen ve hava gösterilerine profesyonel gösteri pilotları katılacak. ABD, Almanya, İtalya, İngiltere gibi ülkeler, katılımın yanı sıra imal ettikleri Sportif Uçakları pazarlamak maksadıyla organizasyona gelecek. Bu sene TAI / TUSAŞ Sivrihisar Hava Gösterileri’ne sponsor oldu. Hürkuş eğitim uçağının ve Atak helikopterlerinin hava gösterileri Sivrihisar Airshow'da yerini alacak.
Hürkuş' un,  TAI' nin test pilotu Murat Keleş tarafından uçurulması bekleniyor. TAI'nin geliştirdiği Atak Helikopteri de gösterilerde yer alıyor. Atak Helikopteri’nin çevik manevralarla yapacağı gösteri merakla bekleniyor.Türkiye’nin gururu, Milli Akrobasi Pilotu Ali İsmet Öztürk ve yine Türkiye’nin ilk Profesyonel Kadın Akrobasi Pilotu Semin Öztürk’ün gökyüzüyle dans ettikleri akrobasi gösterileri, Türk Hava Kurumu Planör ve Paraşüt grupları ile Türkiye’nin en yaşlı tayyaresi Boeing-Stearman ve MD-500 Helikopter gösterileri bu etkinlikteki yerlerini alacak. İki gün sürecek Sivrihisar Airshow 2017 etkinliği boyunca, yine geleneksel hale gelen “Hava Fotoğraf Yarışması” da deneyimli fotoğrafçılar Zafer Buna ve Uğur Özkan önderliğinde devam ediyor. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi