Kazım Kurt - Odunpazarı Belediye Başkanı

Tatarlarda Olcay güven tazeledi

Okunma: 334
Videoyu Aç Tatarlarda Olcay güven tazeledi
A
a

Kırım Türkleri Kültür Yardımlaşma ve Spor Kulübü Derneği 22. Olağan Kongresi sonuçlandı. Mevcut Başkan Evren Olcay güven tazeleyerek tekrar başkan oldu.

Kırım Türkleri Kültür Yardımlaşma ve Spor Kulübü Derneği, 22. Olağan Genel Kurulu’na iki liste ile gitti. Kongre sonucunda beyaz liste ile yarışan mevcut başkan Evren Olcay 642 oyla, tekrar başkan seçildi. Mavi liste ile yarışan Metin Gündoğdu ise 572 oy aldı. Seçimlerin demokrasi şöleni şeklinde yapıldığını söyleyen Evren Olcay, “Burada önemli olan birlik beraberliğimiz teşvik etmek.  Sonuç ne olursa olsun bu salondan kol kola çıkmak. Hepimiz akrabayız. Burada herkes birbiri ile yakın ilişki içerisinde. Eskişehir Kırım Derneği’nin iki yılda bir seçimi yapılır. Bu seçimler demokrasi şöleni halinde gerçekleşir. Ama ertesi günü bizim asli görevimiz Kırım’da işgal altında yaşayan soydaşlarımıza destek olmak, şehrimizdeki soydaşlarımız için de bir kamuoyu oluşturarak burada tek bilek tek yürek şeklinde hareket etmek” dedi.
Evren Olcay’ın listesi şu şekilde:  Evren Olcay, Ercan Bozkurt, Abdullah Akkurt, Hakan Tarkan, Sabiha Kuralay, Nihat Harmankuyu, Mürvet Pınarlı, Uğur Kulcanay, M. Kazım Özenli, Yasin Kulcanay, Hikmet Özbek, Yücel Taştaban, Münir Çelik, Tuncay Alpan, Cihan Indır. MELTEM KARAKAŞ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi
Ahmet Ataç
Ahmet Ataç - Hayat Tepebaşı'nda Güzel