Tek Kollu ’Çolak Ahmet’İn Azmi Herkese Örnek Oluyor

Videoyu Aç Tek Kollu ’Çolak Ahmet’İn Azmi Herkese Örnek Oluyor
A
a

Eskişehir’İn Beylikova İlçesinde 35 Yıldır Tek Kol İle Bütün İşlerini Yapan 62 Yaşında Ki Ahmet Gezer’İn Mücadelesi Herkese Örnek Oluyor

Eskişehir’in Beylikova ilçesinde 35 yıldır bütün işlerini tek koluyla yapan ve ilçede ’Çolak Ahmet’ lakabıyla tanınan Ahmet Gezer’in mücadelesi herkese örnek oluyor.
Beylikova ilçesinde yaşayan 62 yaşındaki Ahmet Gezer, 1984 yılında geçirdiği kaza sonucunda sol kolunu kaybetti. Doğuştan sağ kolundan da engelli olan Gezer, bütün işlerini kendisi yapıyor. Azmi ve çalışkanlığı ile örnek olan vatandaşa, ilçede ‘Çolak Ahmet’ lakabı takıldı. Herkesin tanıdığı Çolak Ahmet, kimseye muhtaç olmamak için zaman zaman tarlada onlarca kiloluk saman balyalarını aracına yüklüyor. Bazen kendisine ait koyunları alan Ahmet Gezer, çobanlık da yapıyor. Bütün işlerini kendi yapan Çolak Ahmet, ilçede bulunan vatandaşların tarladaki işlerini de yapıyor. Tek kolu ile tarla içinde aracını kullanan Gezer, gün boyu yükleri tek koluyla araca yüklemeyi başarıyor.

“İşlerimi ağzım, elim ve ayağım ile yapıyorum”
1984 yılında saman makinesinin kolunu kopardığını belirten Ahmet Gezer, “Diğer kolum da doğuştan sakat, fazla açılmıyor. Bütün işlerimi kendim yapıyorum. Pek bir şeyde zorlanmıyorum da, yavaş yapıyorum kendim yapıyorum. İşleri elimle, ayağımla ve ağzımla yapıyorum. Ağzımla iş yaptığımdan dolayı dişlerimi yaptıramıyorum. Takma diş yaptırsam, iş yaptığım zaman o çıkar. Bundan dolayı ben de yaptırmıyorum. Allah’a şükürler olsun. Buna da şükür” dedi.

“Sen yeter ki doğru ol Allah güç kuvvet veriyor”
Yaptığı işler hakkında konuşan Çolak Ahmet, şunları söyledi:
“Yonca topluyorum. Balya sarıyorum. Nakliye yapıyorum. Koyun güdüyorum, kırkıyorum ve sağıyorum. Elimden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorum. Tek el ile yapmaya alıştım. Azim hırs. Sen yeter ki doğru ol. Allah güç kuvvet veriyor. 4 çocuğum var. İkisi güvenlikçi. Kızımın biri evlendi. Diğerine Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bakıyor. Gece yalnızlığı zor oluyor. Ben de merkeze gidiyorum. 1988 yılında emekli oldum. Azim ve hırs yapsınlar. Allah’tan istesinler. Doğru olsunlar. Yapılamayacak bir şey yok.”
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi