Tepebaşı’na 400 bin lira hibe

Videoyu Aç Tepebaşı’na 400 bin lira hibe
A
a

BEBKA 2017 yılı Kırsalda Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Tepebaşı Belediyesi, başvuruda bulunduğu ‘Sürdürülebilir Tarımsal Üretimde Kaynak Verimli Soğuk Hava Deposu’ projesinde 400 bin lira hibe desteği almaya hak kazandı.

Tepebaşı Belediyesi, ürettiği projelere hibe desteği kazanarak, başarılı çalışmalara imza atmayı sürdürüyor. Güneş enerjisinden yararlanılan alanları arttırmayı hedefleyen Tepebaşı Belediyesi, bu alanda kazandığı tecrübe ile Türkiye’de ilkleri başarıyor. Bünyesinde bulunan birçok tesis ve binada kurduğu güneş panelleri ile elektrik üretmeyi başaran Tepebaşı Belediyesi, bu kapsamda tarım üreticilerini de destekliyor. Son olarak BEBKA 2017 yılı Kırsalda Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Tepebaşı Belediyesi, başvuruda bulunduğu “Sürdürülebilir Tarımsal Üretimde Kaynak Verimli Soğuk Hava Deposu” projesinde 400 bin lira hibe desteği almaya hak kazandı. 
“Sürdürülebilir Tarımsal Üretimde Kaynak Verimli Soğuk Hava Deposu” projesi ile kazanılan 400 bin liralık hibe desteğinin mali kontrol taahhütnamesini imzalayan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Yapılacak proje, Eskişehir’de yenilenebilir enerji kullanılarak kaynak verimli soğuk hava deposu olma özelliği ile örnek olan tek proje konumunda. Sakintepe Soğuk Hava Deposu’nun çatısının güneş panelleriyle donatılarak, elektrik üretmesi ve üretim fazlası elektriğin şebekeye verilmesini planlıyoruz. Böylece soğuk hava deposunun giderlerinden başı çeken elektriği güneş enerjisinden üreterek tasarruf edeceğiz” dedi. İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi