TEPEBAŞI’NA YENİ YER ALTI OTOPARKI

Okunma: 296
Videoyu Aç TEPEBAŞI’NA YENİ YER ALTI OTOPARKI
A
a

Tepebaşı Belediye Meclisi’nin ikinci toplantısında Hoşnudiye Mahallesine yer altı otoparkı yapılmasına oybirliği ile karar verildi.

 

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç başkanlığında toplanan mecliste Hoşnudiye Mahallesi’nde bulunan 738, 748, 770, 774 sokakları arasında bulunan park alanının altına eksi 3 katlı yer altı otoparkı yapılması görüşüldü. AK Partili Meclis üyeleri otopark yapma yetkisinin Büyükşehir Belediyesi’nde olduğunu bu nedenle tereddütte olduklarını belirtti. Otoparkın yapılmasının doğru olduğunu belirten AK Parti Meclis Üyesi Mustafa Önder, “En azından alandaki çirkin görüntü ortadan kalkmış olur. Ancak Büyükşehir Belediyesi daha sonra çıkıp yetki bende, ben yapacağım derse ne yapacağız?” diye sordu. Hoşnudiye Mahallesine yer altı oroparkının yapılarak, üzerinin peyzaj ve çevre düzenlenmesinin yapılmak üzere 10 yıllığına yap-işlet-devret modeli ile ihale edilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Öte yandan mecliste Başkan Ataç’a,  2017 yılı yatırım programında yer alan 'Aşınma asfaltı ile yol yapımı işi ve yama asfaltı temini' için İller Bankasından 3 milyon lira kredi alınmasında Başkan Ataç’a yetki verilmesi oybirliğiyle kabul edildi. ESRA ÜNLÜ

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi