Tepebaşı’Ndaki Okul Kantinleri Denetleniyor

Videoyu Aç Tepebaşı’Ndaki Okul Kantinleri Denetleniyor
A
a

Tepebaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, 2019-2020 Yılı Eğitim-Öğretim Yılının Başlamasıyla Birlikte Tepebaşı Bölgesindeki Okulların Kantinlerini Denetliyor.

Tepebaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 2019-2020 yılı eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte Tepebaşı bölgesindeki okulların kantinlerini denetliyor.
Ekipler, şu ana kadar bölgede bulunan 110 okul kantinin 85’ini denetlerken, 25 kantin de önümüzdeki günlerde denetlenecek. Yapılan denetimlerde kantinlerde satılan gıdaların son kullanım tarihleri, fiyat etiketlerinin olup olmadığı, ambalajlarının hasarlı olup olmaması ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edilirken, gerekli durumlarda kantin çalışanları eldiven, maske ve bone takmaları konusunda uyarılıyor ya da yazılı ihtar veriliyor. Denetimeler sırasında kantinlerin ayrıca işyeri açma ve çalışma ruhsatı da kontrol ediliyor. Ruhsatı olmayan, yasal düzenlemeler ve yönetmeliklere uygun çalışmayan kantinler hakkında yasal işlem başlatılıyor.
Tepebaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, çocukların sağlığı için Tepebaşı bölgesinde bulunan 110 okul kantininde denetimlerini eğitim-öğretim yılı boyunca belirli program dahilinde sürdürecek.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi