TİYATRO İLE BÜYÜYORLAR

Videoyu Aç TİYATRO İLE BÜYÜYORLAR
A
a

Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği ve Sultandere Sahnesi’nde gerçekleştirilen Yaratıcı Drama ve Dans Yaz Okulu, çocukların hazırladığı gösteriler ve ardından gerçekleştirilen sertifika töreni ile sona erdi. 

Sezonun kapalı olduğu yaz döneminde perdelerini eğitim için açık tutmayı sürdüren Şehir Tiyatroları, 75. Yıl Mahallesi başta olmak üzere çevre mahallelerden gelen yaklaşık 120 çocuk için Sultandere Sahnesi’nde yaratıcı drama ve dans eğitimlerini tamamladı. 9 Temmuz’da başlayan ve 5 hafta süren eğitimler çocukların hazırladığı gösteriler eşliğinde sona erdi.
TEŞEKKÜR ETTİLER
Şehir Tiyatroları, sezon kapanmasına rağmen perdelerini çocuklar için açık tutmaya devam etti. 6-8, 9-11 ve 12-15 arası üç farklı yaş grubu ile gerçekleştirilen Yaratıcı Drama ve Dans eğitimlerinde çocuklar eğlenirken öğrenmenin keyfini yaşadı. Eğitim sonu gösterisinin ardından Şehir Tiyatrosu yetkilileri ile bir araya gelen veliler, kendilerine bu imkanı tanıyan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen başta olmak üzere tüm çalışanlara teşekkürlerini iletti.
SANATA DUYARLI
Yaz kurslarında drama eğitimi Rana Akdoğan, dans eğitimi ise Halil İbrahim Kayışbacak tarafından verildi. Yaz Kurslarının genel koordinatörlüğü görevini üstlenen Şehir Tiyatroları sanatçısı Murat Danacı “Eskişehir’de yaşayan tüm çocuklarımız tiyatroya ve sanata duyarlı bir şekilde yetişiyor. Hem çocuklarımız hem de ailelerinin mutluluğu bizleri de motive ediyor. Ailelerimiz ve çocuklarımız kursların devamı konusunda ısrarcılar. Onlardan gelen istekleri göz ardı etmeyeceğiz. Benzer eğitimlerimize sezon içinde yani kış döneminde de devam edeceğiz” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi